לחם בשר הרצליה

הזוגיות על פי טאצה ד'ורו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מצאנו שאנחנו יושבות בין לא פחות מתשעה זוגות של נשים בגילאים שונים שעשו בבוקר הזה בדיוק מה שאנחנו עשינו, בחוכמה: יצאו יחד עם חברה טובה להסתובב ברחובות המקסימים של נווה צדק וקינחו את הבילוי בארוחה

מופעי הג'אז של שישי אחר הצהריים בקפה טאצה ד'ורו שבנווה צדק הם מהאירועים הכי נחשבים בעיר, מאלו שצריך להזמין להם מקום מראש ואם כבר מצליחים להשתחל אליהם פוגשים את כל המי ומי וגולשים לסוף השבוע כמו שראוי בכרך הגדול, באופן תרבותי, קוסמופוליטי ומוסיקלי. שנים שאני שומעת על ההופעות הללו מחברים שמתייצבים אליהן באדיקות בכל שבוע יחד עם הילדים, עוד מאז היו תינוקות. בחודשים האחרונים הצטרפו אפילו המחותנים שלי למועדון הזה, יחד עם קבוצת חברים שלהם, בני שישים פלוס שטוענים שמאז ימי הזוהר של החמאם הם לא נהנו כך. בכל שבוע אני מתלבטת אם להצטרף ותמיד מכריעה אותי שנת הצהריים המקודשת של שישי. בכל זאת, יש דברים בחיים ששום מועדון ג'אז לא יכול עליהם. אבל כשהזדמנתי השבוע לנווה צדק עם חברה, היה לי ברור שאת ארוחת הבוקר שלנו אנחנו אוכלות בטאצה ד'ורו, כדי שסוף סוף אוכל גם אני לנפנף בביקור במועדון המבוקש.

עד שגמרנו לסקור את שדרת התכשיטנים של רחוב שבזי, להתפעל מהרהיטים היפים בחנות חפצים ולהשתנק מהמחירים של חנות בגדי הילדים הצרפתיים ''בבט'', נהיה כבר צהריים. התיישבנו בטאצה ד'ורו מורעבות והזמנו ארוחת בוקר גדולה ומפנקת וארוחה עסקית שכללה סלט ירוק וטארט מצוין של בצל, פטריות ולהפתעתנו הגמורה גם קוביות של תפוחי עץ, שהשתלבו נהדר. את הסלט הירוק ליחכנו שתינו בהנאה, והסכמנו שלפחות בשביל בחורות, אין כמו חסות טריות ופריכות עם רוטב טעים.

בעודנו מתלקקות מהסלט קלטנו את המלצרית בשולחן הסמוך מעירה משהו והרמנו את הראש. שתי הנשים שישבו לצידו התעניינו מהי המנה שאנחנו מתלהבות ממנה כל כך. אישרנו להן שמדובר בסלט ירוק מנצח ואז, התפנינו להסתכל סביב. מצאנו שאנחנו יושבות בין לא פחות מתשעה זוגות של נשים בגילאים שונים שעשו בבוקר הזה בדיוק מה שאנחנו עשינו, בחוכמה: יצאו יחד עם חברה טובה להסתובב ברחובות המקסימים של נווה צדק וקינחו את הבילוי בארוחה.

בית הקפה נהנה מכל היופי שנווה צדק יודעת להשפיע, יש לו רצפת אבן, נטועים בחצרו עצי הדר פורחים ותוחמים אותה בתי אבן ישנים ומסוגננים צבועים בטיח אדמדם. השמש הנעימה והשקט השכיחו מאיתנו את העובדה המשונה ביותר בהקשר הזה, שהמרחק לכביש יפו-ת''א הוא לא יותר ממאה מטר בקו אווירי.

ברקע התנגנה מוסיקת בלוז ואנחנו פטפטנו וצחקנו כמו שלא עשינו שנים. בדרך החוצה הבטחנו אחת לשנייה להיפטר מהמנהג העצלני של שנת צהריים ביום שישי ובהקדם, אפילו לפני הדיאטה שהתחייבנו עליה דקה קודם.

בימי פסטיבל התיאטרונטו יוגש בטאצה ד'ורו תפריט מיוחד הכולל ארוחה בת שלוש מנות ב-60-80 ₪ לסועד

טאצה ד'ורו
אחד העם 6 , נווה צדק, תל אביב
טלפון: 03-5166329


לחם בשר הרצליה אירועים חדש