לחם בשר הרצליה

ארבע כוסות אבל כמו שצריך


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

      לפי מצוות החג נשתה כולנו ברביעי הקרוב לפחות ארבע כוסות יין. השאלה היא רק איזה. ארבעה מומחים ליין העבירו לנו את המלצותיהם ליינות מתאימים במיוחד לארוחת ליל הסדר. הרשימה המלאה לפניכם

ארבע המלצות ליינות לחג

ההמלצות של איתי פיינגולד מאלכוהום:
תמורה טובה: ''סדרת ז'אן בלמונט שאנחנו מוכרים ב-31 שקל. זהו יין צרפתי נחמד. במיוחד מומלצים המרלו והקברנה של היקב. יחסית למחיר שלו זהו יין איכותי והוא בהחלט מתנה טובה כשבאים לארוחת חג''.
המלצה חמה: ''היין שאני ממליץ עליו בלי קשר למחיר הוא השיראז קברנה של ג'ייקוב'ס קריק האוסטרלי שהוא מעולה. מחירו אצלנו 68 שקל''.
משפט לסיכום: ''אלכוהום הוא בר שפועל גם כחנות ומתמחה בשליחויות. אני יכול להבטיח שמי שטורח להגיע אלינו נהנה ממחירים של סיטונאות ולקראת החג זה כדאי''.
אלכוהום
בן יהודה 188, תל אביב
טלפון: 03-5225535

ההמלצות של פיטר חינאווי מניקולא חינאווי
תמורה טובה:''אני ממליץ על תבור קברנה סוביניון טרה רוסה, ב- 54 שקל, שהוא יין באיכות שהיא שתי דרגות מעל המחיר שלו. עוד יין שנותן יחס מצוין בין מחיר לטיב הוא תשבי קברנה פטיט שהוא יין צעיר ופירותי ב- 24 שקל בלבד''.
המלצה חמה: ''ירדן מרלו 2001, ב-77 שקל, בציר מעולה''.
משפט לסיכום: ''תבואו בהמוניכם!''.
ניקולא חינאווי
יפת 176 , יפו, תל אביב
טלפון: 03-5067421/

ההמלצות של חיליק רוזמן מהאקדמיה לבשר ויין
תמורה טובה:''סינגל קברנה סוביניון 2002 מיקב סגל, 18 חודשים בחבית עץ. יצירה מדהימה של אבי פלדשטיין במחיר מתאים לכל כיס של 48 שקל''.
המלצה חמה:''ה-Blend des noirs, שיראז מרלו 2004 מיקב אבידן. בטעימות עיוורות באקדמיה לבשר ויין זכה היין לציון הגבוה ביותר הן ביינות זניים והן ביינות בלנד. מחירו, 70 שקל''.
משפט לסיכום: 'טעמיו הכמוסים של יין מרקיעים עד השמיים''.
האקדמיה לבשר ויין
דוד שמעוני 40, חדרה
טלפון: 04-6248566


ההמלצות של חיים גן, איש הענבים:
תמורה טובה:''היין שנותן כרגע את התמורה הכי טובה בעד הכסף הוא לדעתי מרלו גיר אדמה של יקב תבור 2004. זהו יין נקי, פירותי, החמיצות שלו מאוזנת ומשולבת בעץ, הוא טעים ופשוט ובמחיר של 59 שקל שהוא עולה אצלנו הוא נותן תמורה מצוינת''.
המלצה חמה:''פטיט קסטל 2003. בגלל האיכות, בגלל היציבות, בגלל שהוא מתאים למאכלים הכבדים שבתפריט ליל הסדר ובגלל הסגנון המסורתי שלו. מחירו 120 שקל''.
משפט לסיכום: ''אל תשכחו את הזאטוטים וקנו להם את התירוש שהם אוהבים. והכי חשוב, אל תשכחו לשתות הרבה מים יחד עם האלכוהול''.
איש הענבים
מזל שור 9, יפו העתיקה
טלפון: 03-5180533



לחם בשר הרצליה אירועים חדש