לחם בשר הרצליה

ביאליק אקספרס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 אלון כהן לקח את הילדים לבוקר של כיף ב''ביאליק אספרסו בר'' ברמת גן ויצא משם עם בטן מלאה ושי לחג, מקינטה נוצצת ושקית של קפה טרי מתערובת הבית המצוינת. ילדיו סירבו אמנם לשנן את ''אל הציפור'' אבל לפחות יזכרו לטובה את המשורר הלאומי

כל הדרך לרמת גן שרנו שירי ביאליק. ''קן לציפור בין העצים'', ''נד נד, רד עלה עלה ורד''. בשלב מסוים התחלתי לדקלם לילדים את ''אל הציפור''. כשהגעתי ל''זמרי, ציפורי, נפלאות מארץ, האביב בה ינוה עולמים'', נפעם מהטקסטים שחרותים לי בתאי המוח האפורים בלי שבכלל ידעתי שהם שם ונזכר בגעגועים במורתי האהובה רחל שבכיתה ד' הכריחה את כולנו ללמוד את השיר בעל פה, התחילו הילדים להביע מחאה. ברגע הזה הבנתי שהשתנו פני הדור, הילדים של היום הם לא הילדים של פעם וכל הקלישאות האחרות נכונות לגמרי. הדרך היחידה לגרום לילדי האלף השלישי להתחבר למשורר הלאומי או לפחות ללמוד על קיומו היא לקחת אותם לביאליק אספרסו בר ולפנק אותם בארוחת בוקר.

וזה בדיוק מה שעשינו. ביאליק הרמת גני שוכן ברחוב שעל שמו הוא נקרא על צומת רמת גנית מרכזית במיוחד בפינת ז'בוטינסקי, באזור שבו מרוכזות כמה חנויות בגדי ילדים זולות במיוחד. לא כל מי שחולף ברחוב הראשי והסואן מודע לעובדה שמאחוריו נמצאת שכונת מגורים חמודה וירוקה ועל כן, ביאליק אספרסו בר הוא גם קפה שכונתי עם כל היתרונות של מוסד כזה.

התיישבנו באקווריום, סביב שולחן עגול והצצנו בתפריט רק כדי להזמין את מה שתכננו מראש לבקש - ארוחת בוקר ישראלית, שהיא לעניות דעתי, אחת ההמצאות המוצלחות של הישראלים מאז ומעולם ובאמת לא ברור לי איך לא אומצה, שלא לומר נחטפה, על ידי שאר אומות העולם. תחשבו על זה רגע, למה להסתפק בקפה וקרואסון, טרי ופריך ככל שיהיה וגם אם המלצר שמגיש אותו מדבר צרפתית? ואיך אפשר להעדיף נקניקיות מטוגנות בעגבנייה שלוקה על חביתה, סלט ירקות, גבינות ולחם טרי?.

בביאליק משדרגים את ארוחת הבוקר הישראלית ל''בוקר פינוקים'' ובצדק, בכל זאת בשעות הבוקר המוקדמות מוטב לרכך את המציאות. ההצעה כוללת חביתה, סלט ירקות טרי ומגש עץ עגול עליו מונחות קעריות קטנטנות של גבינות שמנת, פטה, אבוקדו, טונה, ריבה וזיתים. ליד כל זה מקבלים גם סלסילת לחם טרי וחם, כוס מיץ טבעי וקפה. הזמנו שתיים כאלה ואכלנו בהנאה. מפאת גילם של שותפי לארוחה זכיתי אני בשתי כוסות הקפה, שהיה מצוין, עשוי מתערובת שביאליק רוכשים מבית הקלייה Bosi בבולוניה.

הילדים הציצו לרחוב, ליום הרמת גני המתעורר ואני ניצלתי את הרגיעה הזמנית כדי לסקור את אוסף המקינטות שבמזנון העץ הכפרי, המוצעות למכירה. שמתי עין על אחת יפה במיוחד מנירוסטה, צירפתי אליה גם 200 גרם של קפה מתערובת הבית טחון טרי, ואם לצטט שוב את ביאליק, ''שכר כל נפש עמלה''.

ביאליק אספרסו בר
ביאליק 77 , פינת ז'בוטינסקי, רמת גן
טלפון: 03-5757585


לחם בשר הרצליה אירועים חדש