לחם בשר הרצליה

תעשו כבוד לסנדק !


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

נכון, יכולתי לפתוח את הכתבה בכותרת ''הצעה שאי אפשר לסרב לה'', ובכל זאת, ניסיתי להימנע מהבנאליות המתבקשת. גם הפאב-ביסטרו 'הסנדק' , שנפתח לפני כחודש במתחם הבורסה של רמת-גן , מנסה להמנע מהבנאליות שפוקדת זה מכבר את תל אביב וסביבתה. עם אח גדול ומיתולוגי בחיפה ,הסנדק נשאר נאמן לערכים ישנים ומקודשים ל'פמיליה'' , ומצד שני מביא זווית משלו ופרטים קטנים הפונים יותר לקהל התל-אביבי.
בעוד שפאב הסנדק החיפאי שוכן ליד הנמל ומתהדר בקולות הסביבה ובצפירות קטר ואניות, האח הטרי מעוצב בסגנון ה'פנג שוואי' , עם דגש על זרימת האוויר, שולחנות בשני מפלסי גובה על מנת ליצור תחושה 'מורמת' וגוונים כהים. המקום מרווח מאד, עם כ-100 מקומות ישיבה בפנים, חצר גדולה ועוד 20 מקומות ישיבה על הבאר. הבאר, ראוי לציין, בנוי בצורה קשתית עדינה , כך יוצא שקשר העין לא אובד בין הכיסאות.
עזרא וגור, בעלי הסנדק , מביאים עימם מוניטין של 25 שנה מחיפה. בין הלקוחות הרבים נמצאים לא מעט חברים ותיקים מהצפון שקופצים להריץ חצי גינס על הבוקר ולדרוש בשלום הבעלים. ניסיון החיים של עזרא זורם ממנו בקלילות ובקצף משעשע, והוא תורם הארות ואנקדוטות לכל עבר. הפנינות שלו תיבלו צלוחית זיתים מצוינים שהוגשו לנו עם הבירה, ארבעה סוגים מהחבית (19 ₪ לשליש, 23 לחצי) ועוד מבחר מבוקבק. באר האלכוהול עשיר ומקיף והבארמנית שולטת בו ביד רמה. מכיוון המטבח הסנדק מתהדר בתפריט רחב מאוד הכולל מגוון מאזטים , כריכים, פלטות בשריות וחלביות ומנות בשר ופירות-ים. אם תרצו לחפש צ'יפס וחומוס-תמשיכו לחפש , ה'דון' לא אוכל דברים פשוטים, וגם אתם לא.
על צלחתנו הונחה מנת פירות-ים ברוטב 'גואה' (80 ₪), שהתבסס על חלב קוקוס וכוסברה. את המנה המכובדת הזו מומלץ להגיש עם סטופר, שכן זה עניין של שניות עד שהרוטב הנפלא ומעורר החך הזה ייבלע כשהוא ספוג בלחמניות החמימות מאפה המקום. את הלחמניות פינקנו גם בפטה כבדי עוף, שהוגש עטוי ריבת בצל, ודגדג עד קצות האצבעות. בתור אדם המתעב בצל, אני לא מפסיק להתלהב מהרעיון המטורף והמוצלח הזה, ומחכה ליין-שום, כשיבוא, נקבל אותו בגרונות פעורים.
הסנדק מציע גם עסקיות רבות ומשתנות לקהילה המחויטת והמעונבת יותר המגיעה אליו בשעות הצהריים. למקום מגיעים אנשי ציבור ופוליטיקאים המכירים את הסנדק עוד מימיו בחיפה. הפגישות החנוטות והעסקות הנסגרות מתעמעמות עם ערב ועמן גם התאורה. המקום פתוח מתשע בבוקר ובשעות האלו, למי שהקיבה עדיין לא מאותתת לו שהיא פתוחה לבירה, מוגשות ארוחות בוקר מפוצצות וכריכים. האלכוהול זורם שם עד שלוש לפנות בוקר והמוסיקה לא משבשת את חלוקת הקשב. לסנדק יש אמנם את ה''פמיליה'' שלו מחיפה, שבאה לתל-אביב כדי לתת 'רספקט', וגם את הקשרים עם אנשי החלונות הגבוהים ובכירי הממשל, אך בהחלט יש מקום להעביר ערב נעים על הבאר שם. כשאתם באים אליו, אתם לא צריכים להביא פרחים או מתנות. מצב רוח טוב ומקום בקיבה יספיקו- הדון מקבל את כולם !

הסנדק - פאב ביסטרו
אבא הלל 14, רמת גן
טלפון: 03-6130906

לחם בשר הרצליה אירועים חדש