מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מתכון ליום כיף


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  את יום הכיף התל אביבי ממליצה מיה שחר-אופיר לפתוח במסעדת צפוני בטיילת שעל חוף הים, רצוי בארוחת בוקר זוגית מפנקת. מטיילים קצת על החוף, מתמקמים בפינה נוחה עם נוף לים ושמש אביבית מלטפת, מתבוננים על הים בהנאה, נושמים עמוק, מחכים לא הרבה ומקבלים המון

להלן המרכיבים למתכון של יום כיף:
• 24 מעלות צלזיוס לפחות.
• שמש אחת.
• ים אחד חלק עם נגיעות של טורקיז.
• אמא רק אחת שבאה מחיפה לתל אביב עם כוונות טובות.
• ארוחת בוקר זוגית ב''צפוני בטיילת''.
• שלוש קניות של פריטים משובחים במחיר מציאה.

אופן ההכנה:
בבוקר יום שמש מחכים לאמא שתגיע ברכבת לתל אביב מחיפה. עורכים מפגש מרגש ומלא געגועים. בצעידה איטית מלאת חן ושיק מגיעים לים החלק עם הנגיעות של הטורקיז. נושמים עמוק את ריח הים ומתחילים להיות רעבים. הערה: יכול להיות שהרעב התחיל עוד מזמן.

מחפשים מקום שבו ניתן לנצל עד תום את הקטע של הים. מוצאים את ''צפוני בטיילת'' (צפוני במלעיל כמו מי שחושב שהוא הולך בהליכה מלאת שיק לים). מתיישבים בחלק הסגור של המסעדה, תוך זהירות שלא לשרוף עור פנים רומני שרגיש לנזקי שמש. מקבלים המלצה על ארוחת בוקר זוגית. מקבלים את ההמלצה ומזמינים ארוחת בוקר זוגית.

מסתכלים שוב על הים בהנאה. מחכים לא הרבה ומקבלים המון. פותחים בסלט ערבי ענק קצוץ דק, מתובל היטב. מהנהנים כן בשקט כשאמא מציינת שהסלט בריא. בוצעים שתי כיכרות לחם כפרי טריות וענקיות. מתבוננים בהפתעה במלצר האדיב שמגיע עם שתי פלטות ענקיות של ארוחת הבוקר.

אוכלים מפלטה המחולקת לחמש שקערוריות קטנות ומופרדות ושקערורית גדולה אחת. בפלטה מופיעים המאזטים הבאים: גבינה לבנה עם שבבי בצל, סלט צזיקי עם יוגורט ומלפפונים, סלט טונה, זיתים ירוקים וריבת אפרסקים. כולם עשויים בקפידה ומתוך כוונה לגוון את השגרה. בשקערורית הגדולה (מילה איומה, אני יודעת) נמצאת הכוכבת של כל ארוחת בוקר ישראלית: הביצה. במקרה הנדון מככבות שתי ביצים המרכיבות חביתה מופלאה. מעירים כי הפלטה מצוינת עבור ילדים ומבוגרים ששונאים שהחביתה נוגעת בטונה, אך כבדה עבור המלצרים המהלכים בחול. לחתימה סופית מקבלים פלפלים קלויים בגריל בגבינת פטה מגורדת. מחייכים.

לוגמים מהדיאט קולה השלישי ומודים כי זו הקנייה הראשונה היום והיא מוצלחת מכיוון שהיא מכילה דברים משובחים במחיר מציאה (73 ש''ח לארוחה זוגית ענקית כולל שתייה). משלמים ושועטים בצעידה מהירה לחנויות העיר בכדי להשלים את יתר מרכיבי המתכון ליום מוצלח.

צפוני בטיילת
הרברט סמואל 51 , טיילת, תל אביב
טלפון: 03-5106494