מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בוהוריים גנובים ברולדין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  הסניף של רולדין ברחוב אבן גבירול הוא בית קפה של ממש. אפשר לשבת למעלה או במרפסת, מקבלים תפריט, מלצרית ואת כל החבילה. הבעיה היחידה בישיבה במקום היא שכשלוקחים הביתה לפי משקל אפשר לקחת קצת מכל דבר וכך לטעום מהרבה דברים, אבל כשמזמינים מהתפריט חייבים לבחור

בהתחלה יסמין סירבה להזמנה שלי לארוחת בוהוריים מוקדמת ברולדין, מנימוקי דיאטה. ''לחם זה הדבר האחרון שחסר לי'', היא אמרה, ''אני חזק בעניין של הספינינג עכשיו. אל תקלקלי''.
כמה דקות מאוחר יותר היא יצאה בוכייה ממזכירות החוג, מעוד ניסיון כושל להסדיר את מערכת השעות שלה לסמסטר ב'. ''הם לא נתנו לי את הקורסים שרציתי'', ייללה, ואני זיהיתי שזה הרגע הנכון לתקוף. ''עזבי אותך מהמערכת הדפוקה שלך, בואי נלך להתפנק על איזה קיש'', קרצתי לה בהבעה מפתה והיא נכנעה. כבר אחרי 11:00 אבל עוד לא 12:00, בדיוק השעה לקפה ומאפה.

אם בסניפים האחרים רולדין נראית בעיקר כמו קונדיטוריה, הסניף של אבן גבירול הוא בית קפה של ממש. אפשר לשבת למעלה או במרפסת למטה, מקבלים תפריט ומלצרית ואת כל החבילה. הבעיה היחידה בישיבה במקום היא שכשלוקחים הביתה לפי משקל אפשר לקחת קצת מכל דבר וכך לטעום מהרבה דברים, אבל כשמזמינים מהתפריט חייבים לבחור. החלטנו שלרגל סיום תקופת המבחנים אנחנו לא עושות חשבון וממאנות לבחור. אנחנו רוצות לטעום הכל.

הקפה הגיע ראשון ואתו סלסלת לחמים. רק על הלחם של רולדין אפשר לכתוב עמוד שלם, אז נניח אותו כרגע בצד יחד עם השבחים ועם ריבת העגבניות הביתית המצוינת שהוגשה אתו. על השולחן כבר היו עוד המון הפתעות אבל אני התעכבתי על הריבה הזו דקות ארוכות. מתוקה ובעלת טעם מקורי ועדין, השלימה הריבה את הטריות של הלחם.

הוגשה לנו צלחת מתוקים וצלחת מלוחים, וכמו פולניות מחונכות היטב ניגשנו קודם כל למלוח לפני המתוק. נהנינו ממבחר של מאפים קטנים: בורקסים טריים ממולאים גבינה, תרד, פטריות, גבינה בולגרית, פיצה ועוד; ביסוני קשקבל שנכנסים לפה בביס פריך אחד ופצפוני גבינה, שהן עוגיות מלוחות במילוי גבינה במבחר טעמים. אחרי כל אלו טעמנו קיש ברוקולי וקיש בטטה, שהניבו מיסמין את ההצהרה שאין דבר שהיא אוהבת בעולם יותר מברוקולי. אני הוספתי ואמרתי שאין דבר בעולם שאני אוהבת יותר מברוקולי מלבד בטטה. קיש הבטטה של רולדין מכיל גם אגוזים, שמשבחים את הטעם ומעשירים את התוצר הסופי.

אחרי שכילינו את המלוחים הרשינו לעצמנו לגשת אל צלחת המתוקים שכללה מגוון של עוגיות ביתיות שונות, החל מסהרונים נימוחים בפה ממולאים בכל מיני הפתעות מתוקות וכלה בעוגיות הכי פשוטות שרק סבתות יודעות להכין. סבתות והקונדיטוריה של רולדין.

יסמין סיימה את השלוק האחרון בקפה שלה ונשענה אחורה בכסא. עכשיו אחרי 12:00, עוד לא 13:00, בדיוק השעה הנכונה לשנת צהריים לסטודנטיות המתפקעות והתשושות בתחילת סמסטר חדש. ממחר דיאטה, בערב נעשה ספינינג.

רולדין
אבן גבירול 24, תל אביב
טלפון: 03-6966177