Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > ברים ופאבים> מסעדות: וולנטיין 2006
לחם בשר הרצליה

וולנטיין שלי: רשימות מליל הוולנטיין על הספות של הקוקטייל רום


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מדשדשות על הספות סיכמנו ש''הקוקטייל רום'' בראש טוב, עם אווירה ומוזיקה טובה ובלי פוזה תל אביבית מתאמצת, למרות הפאסון שנובע משמו. אמרתי לליאור שזה מקום מעולה לחגוג לה את מסיבת הרווקות. ''נכון, אמרה ליאור בנימה אופיינית לה ''רק שעוד אין חתן''.

זה לא סוד שהדיבורים על סקס והעיר הגדולה כבר אאוט מזמן, ובינינו, גם הקוסמופוליטן (הקוקטייל ואולי גם המגזין) נדוש ויצא מהחורים. אבל אני חייבת להתוודות שזו הסדרה היחידה שאני מסוגלת לראות את הפרקים שלה בשידור חוזר ולא להרגיש כאילו אני קוראת ''לאישה'' מלפני שנתיים בתור לרופא. מאז שהפרק האחרון שודר במסגרת סבב השידורים החוזרים אני מתבאסת ששעת המדיטציה שלי בחצות עם הסדרה נגמרה.

כדי למצות עד תום את קסם הקוסמו, לקחתי את חברתי הטובה ביום האהבה ל''קוקטייל רום''. שם אומרים שהם מגשימים חלומות רטובים. בתפריט לא היה אזכור ישיר לקוסמופוליטן והיה זה אישור בשבילי שאני מצטיינת בקריאת הטרנדים נכונה. הברמן המתוק שלומי (מזל טלה), הציע לנו קוקטיילים לפי שאלות שהלכו בסגנון תרשים זרימה כדי לברר מה בדיוק, אבל בדיוק, אנחנו אוהבות.

תפריט הקוקטיילים מחולק לקטגוריות של קוקטיילים מתוקים, קפואים, אקזוטיים, סקסיים ופראיים (באנגלית זה נשמע יותר טוב). הובהר לי שגברים מסוקסים לא מהססים להזמין בקוקטייל רום משהו שונה קצת מבירה או ג'יימסון, כי יש להם את האופציה ללכת על דברים חזקים כמו למשל פפרטו (אבסולוט פפר, אמרטו, לזרוני ולימון). הזמנתי דרים שמפיין עם מגוון פירות יער צפים שהיה כיף לשחק איתם. ליאור ביקשה מרטיני ליצ'י ומיד הודיעה שזה הקוקטייל הכי טוב שהיא שתתה בחיים.

הבעלים של ''הקוקטייל רום'', דני שכטמן (מזל טלה עם חיוך הורס), בא לפטפט איתנו ונשאר לכל הערב. במסגרת דיבורי ולנטיין המתבקשים כמו ''מה אומר היום הזה ולמי בכלל אכפת ממנו'' הוא סיפר שמישהי פעם זרקה אותו במשפט שלא ישכח בחיים. היא אמרה לו שהוא מקסים, כיף איתו והכל אבל, את האופי שלו היא לא יכולה לסבול. הוא שאל אותנו מי לעזאזל זורק היום בגלל אופי. ''מילא גרוע במיטה, עני, קמצן, אבל אופי?''.

שאלתי את דני בחטטנות מה הכין לחברתו רוני המלצרית לכבוד יום האהבה. הוא אמר שבינתיים כלום בניסיון התחמקות כושל. אולי זה עשה לו משהו כי מאוחר יותר הוא העניק לה לעיני כולם ורד בצלופן. אחרי אפיזודה מתקתקה זו הבר הפך לסדנה יוצרת של פרחים. חזי, כיום יושב על הבר ואקס ברמן במקום, הפגין את כישוריו היצירתיים בעשיית ורדים עדינים ממפיות נייר ומסטיררים של קוקטיילים. הלכו שם קיפולים, הלחמות ושריפות של הפלסטיקים. התברר לנו שמדובר בזן של הגבר החדש, מעצב פרחים בעבודת יד ששותה קוקטיילים להנאתו.

בינתיים הזמנתי עוד קוקטייל של מרטיני ליצ'י, כדי להבין על מה ליאור מדברת. קראתי במגזין גברים ישראלי נחשב, שצ'ייסרים צ'ופרים מהבר מקבלים ולעולם לא מבקשים. לשמחתי, צ'ייסרים של בחרובסקה (ייגר צ'כי למי ששואל) נמזגו לנו בנדיבות. כאן נכשלתי בקריאת מפת השתייה של הגוף שלי. בהנחה שקוקטייל זה בעצם מיקס של שני משקאות או יותר, הבחרובסקה יחד עם שני המשקאות האחרים הייתה נוסחה קטלנית שיצרה קוקטייל מפיל בראש. ליאור הנשמה פינתה אותי לבית הקפה הסמוך כדי להירגע בדיאט קולה ועוגת מוס פקאן.

בבית הקפה, מדשדשות על הספות סיכמנו ש''הקוקטייל רום'' בראש טוב, עם אווירה ומוזיקה טובה ובלי פוזה תל אביבית מתאמצת, למרות הפאסון שנובע משמו. אמרתי לליאור שזה מקום מעולה לחגוג לה את מסיבת הרווקות, סביב אחת מהספות האדומות והעגולות. נכון, אמרה ליאור בנימה אופיינית לה ''רק שעוד אין חתן''. מי ייתן וולנטיין הקדוש ישלח לה איזה חתן ראוי לספות המדליקות. בכוחות אחרונים הוספתי שבפעם הבאה ב''קוקטייל רום'' ננסה להביא אותה באיזה קוקטייל מלפפון. יש בתפריט, בחיי.

קוקטייל רום
אחד העם 54, תל אביב
טלפון: 03-5608917

לחם בשר הרצליה אירועים חדש