מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

להדר מצווה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     מי ששומר כשרות כל השנה מכיר בעל פה את הרשימה המצומצמת למדי של מסעדות גורמה כשרות. אבל גם אלו שאוכלים רוב השנה שרצים צריכים לפעמים מסעדה כשרה. למענם, הנה ארבע מסעדות כשרות, מהודרות ומוצלחות

כן, זה קורה במשפחות הכי טובות ולנהנתנים הכי גדולים. הדודים מחו''ל הגיעו לביקור, הסבתא מחליטה לחגוג יום הולדת שמונים או שאולי הבן הבכור חוזר בתשובה. לא משנה מה הסיבה, יש מסעדות כשרות וטובות. ארבע מהן לפניכם

לה רלה ג'פה
למסעדה הצרפתית היפה של חני ביפו, מגיעים באופן מסורתי שגרירים, נספחים ודיפלומטים זרים אחרים. לכן, בין היתר, נשמעים שם ברקע כל הזמן קולות בשפות זרות, בעיקר צרפתית שכל כך הולמת את המקום ואת האוכל. אחת לכמה שנים מעבירה חני את המסעדה שלה דירה, תמיד ביפו ותמיד במבנים בעלי שאר רוח. בית ערבי ישן עם תקרות גבוהות ורצפה מצוירת שימש את המסעדה עד לפני שנים אחדות. היום, היא ממוקמת בחלל יפה לא פחות ליד תיאטרון נגה וכמו תמיד מרוהטת בהידור תרבותי, עם שטיחים, כדים גדולים ומנורות מרוקאיות שמייצרות תאורה קסומה.
התפריט, צרפתי מסורתי כמו שכמעט ואין למצוא כמעט, הוא בהשגחת הרבנות תל אביב.
לה רלה ג'פה
בת עמי 7 מדרחוב תיאטרון נגה ( גשר ) , יפו, תל אביב
טלפון: 03-6810637

אחוזת מרגו
גם אחוזת מרגו יושבת במבנה מיוחד במינו, בית אחוזה עתיק ברחובות, מהסוג שמזכיר בתי לבנים עשירים מדרום ארה''ב בסרטים תקופתיים על העבדות. מרצפות מצוירות, מפות מעומלנות על השולחנות, חלונות גדולים ועתיקים שמשקיפים על המרפסת ועל מרחבי הדשא והצמחייה הירוקה בחוץ. שילוב יפהפה ונדיר במקומותינו. המקום נקרא על שם אזור גידול יין השאטו מרגו הצרפתי, יין שאפשר גם לשתות במסעדה, והתפריט הוא צרפתי קלאסי ויוקרתי עם מנות כמו סלמון כבוש וקוויאר או קונפי שוק אווז וחזה מולארד.
הכשרות היא בהשגחת הרב רובין.
אחוזת מרגו
אייזנברג 2, רחובות
טלפון: 08-9315702

1868
עוד מסעדה כשרה יוקרתית ומהודרת שיושבת במבנה מקסים היא 1868 הירושלמית. במקרה הזה מדובר בבית אבן עתיק, שנבנה על ידי יוצאי חומות ירושלים בשנת 1868 – ומכאן גם שם המסעדה.
בין הבתים מסתתרות חצרות יפהפיות, נפלאות לישיבה בקיץ כשברקע מתנגנת מוסיקת ג'אז האהובה על בעלי המקום.
תפריט הגורמה הוא בשרי, מתחלף מדי עונה וכולל מנות כמו פילה עגל במח עצמות ורוטב פטריות פורצ'יני.
1868
המלך דוד 10, ירושלים
טלפון: 02-6222312

מולדן
במולדן הסגנון הוא כפרי יותר, בטח בהשוואה לשלוש האחרות, עם שולחנות עץ כבדים, והרבה בדים. המומחיות של המטבח היא בצלייה על הגריל של דגים, נתחי בשר וגם ירקות והוא גם ממוקם מול חלון המסעדה מה שמאפשר ללקוחות להציץ על הנעשה במטבח.
דרגת הכשרות היא גלאט כשר.
מולדן
הירקון 98, תל אביב
טלפון: 03-5278418