מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

הישועה של דובנוב 8


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  הכבד שלי ניחן בתכונות שניחנו בהן חברותיו המנות הראשונות. הוא משלב טעמים ומתייחד ממנות זהות שטעמתי במקומות אחרים. כאן הוא מוגש ברוטב קלבדוס, תפוחי עץ וחמאה, על מצע בטטה צלויה בצ'ילי ליים. היא יכולה לעשות לי כמה פרצופים שהיא רוצה, מצדי. הכבד נפלא ואני אוכלת אותו בלי טיפת רגש אשמה או נקיפות מצפון

קבענו לארוחת ערב. אני באה מכוון המוזיאון, היא באה מהלונדון מיניסטור. תגיעי את אלי, היא מתבכיינת, אבל אני יודעת להתעקש. בסוף אנחנו מחליטות על פשרה נהדרת ונפגשות בדיוק באמצע הדרך, על הפניה לרחוב דובנוב. משם אנחנו כבר הולכות יחד, מתעדכנות בינתיים במה שחדש.

דובנוב 8 הוא מעין ביסטרו-קפה מהודר ונעים עם קהל מעורב שלא גורם לנו להרגיש שלא בנוח. יושבים בו זוג בפגישה עסקית, זוג בפגישה לא עסקית, שתי חברות כמונו ועוד משפחה חביבה עם סבתא. אנחנו משתלבות באווירה. זוהי תחילתו של ערב נחמד.

שתינו מורעבות ממש והמלצרית נדמית לנו כדמות ישועית שתוכל לגאול אותנו. היא עוברת איתנו על המנות ואחר כך מתחילה להוציא את הראשונות, שממלאות את שולחננו עד אפס מקום. שני הסלטים מעולים. סלט העוף הקר מציע אופציה שונה לסלט שיכול להיות די משמים, כשהוא מוגש כאן דווקא לא פרוס לרצועות, ובתוספת טעימה של שומשום. גם סלט החלומי מצטיין, מוגש חם עם הפתעה: אגסים ותפוחים ברוטב תפוזים. הגוואקמולי של המקום מוגש עם פוקצ'ה. זהו ממרח אבוקדו חביב, שיכול להיות גם חריף מאד לרגישים. מנה מיוחדת נוספת היא מנת הפטריות הממולאות, תרד, כרישה, גבינת עיזים ורוטב יוגורט הופכים אותן לעשירות בטעמים והמנה הזאת מתאדה מהצלחת שלנו כאילו מאליה.

אני אוכלת בשר, היא צמחונית. המלצרית ממליצה לה על פנה מלנזנה ונדמה שהיא לא מתכוונת להתווכח. אני בוחרת ללכת על כבד אווז חם בגריל, אלא מה. היא מזדעזעת ממני. לי לא אכפת.

המנות מגיעות. הפנה שלה ברוטב עגבניות טריות, חצילים, זיתים שחורים, בזיליקום, גבינת מוצרלה, פטרוזיליה ואורגנו, והיא אוכלת ממנו כל כך לאט עד שנראה כי לעולם לא תסיים, גם אם אעזור לה. אכלנו הרבה מנות ראשונות, היא מתנצלת, אבל ממשיכה לאכול מהפסטה בעיקשות של מי שחבל לו לא לסיים ארוחה טובה.

הכבד שלי ניחן בתכונות שניחנו בהן חברותיו המנות הראשונות. הוא משלב טעמים ומתייחד ממנות זהות שטעמתי במקומות אחרים. כאן הוא מוגש ברוטב קלבדוס, תפוחי עץ וחמאה, על מצע בטטה צלויה בצ'ילי ליים. היא יכולה לעשות לי כמה פרצופים שהיא רוצה, מצדי. הכבד נפלא ואני אוכלת אותו בלי טיפת רגש אשמה או נקיפות מצפון.

בגזרת הקינוחים המלצרית מבלבלת אותנו, כשהיא מתעקשת שנטעם מהמלבי של המקום. אבל אני דווקא רוצה קרם בורלה, ויוצא שאנחנו מחליטות להתפנק גם בזה וגם בההוא. המלבי בפיסטוקים מוכיח את עיקשותה של המלצרית, הוא אכן יופי של מלבי. גם קרם הבורלה לא מאכזב אותי ואני לא מצטערת שגם אני יודעת להתעקש.

דובנוב 8
דובנוב 8, תל אביב
טלפון: 03-6968655