'חיה ותן לחיות', גרסת הקרפה דיאם


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   קרפה דיאם הוא הבר הידוע בעיר בתור בר הומו-לסבי, או כמו שהבעלים אוהבים להגדיר אותו ''סטרייט פרנלדי''. אחרי ערב במקום ובתור סטרייטית, אני בהחלט יכולה להעיד שהרגשתי שהיו סופר-פרנדליים אתי

גם אני וגם שרית, לצערנו, אוהבות בנים. לצערנו אני אומרת כי הבנים הם הרבה פעמים ממש מעצבנים, ולמי בכלל יש כוח לאהוב אותם. ובכל זאת, ככה יצא.

סטרייטיות לגמרי הגענו השבוע לקרפה דיאם, הבר הידוע בעיר בתור בר הומו-לסבי, או כמו שהבעלים אוהבים להגדיר אותו ''סטרייט פרנלדי''. אחרי ערב במקום ובתור סטרייטית, אני בהחלט יכולה להעיד שהרגשתי שהיו סופר-פרנדליים אתי. אף אחד לא נעץ בנו עיניים, גם לא לאחר שישבנו שעה ויותר על הבר ולא נגענו אחת בשנייה אפילו לא במרומז. הייתה לי מין תפיסה מוטעית לפיה במקומות כאלה, אם אתן שתי בנות ואתן לא מתחרמנות על הבר או לחילופין עושות עיניים לכל יושבות הבר האחרות, יבקשו מכן לצאת. לשמחתי התבררה ההנחה הזו כשגויה מיסודה, לא רק שאף אחד לא זעם על הסטרייטיות שלנו, אלא שנדמה היה גם שלאיש לא אכפת. ואולי זה דווקא משהו שיש לנו הסטרייטים ללמוד מהקהילה, בלי לחץ, 'חיה ותן לחיות'. כל אחד יכול לעשות מה בא לו ועם מי שבא לו. אין ציפיות, הכל סבבה. באת לאכול, באת לחגוג עם חברים, באת לחפש. הכל סבבה.

אבל הקרפה דיאם הוא הרבה מעבר לבר שאפשר לקטלג כהומו-לסבי, סטרייט פרנלי או כל קטלוג אחר. הוא קודם כל בר מושקע מאד, מעוצב עד לפרטים הקטנים וכזה שנעים להיכנס אליו ונעים להימצא בו.
התפריט המפתה התברר גם כטעים. לאורך הערב טעמתי ראפ קבב חריף במידה אחת מעל יכולותיי הסטרייטיות והאשכנזיות. למרות שנהניתי ממנו (ונהניתי) הוא עלה לי בלגימה בהולה של שתי כוסות מים.
אזורי הישיבה בקרפה דיאם מחולקים לשלושה. מלבד האזור שליד הבר בו ישבנו אנחנו, מצוי בחלקו האחורי חדר לישיבה נמוכה על הרצפה סביב שולחנות, כזה שמתאים לאירועים של הרבה אנשים. בחלק השמאלי של הבר ישנה מעין במה מוגבהת, מרופדת, וגם עליה שולחנות נמוכים, אבל אלו מזמינים לרביצה מסוג אחר- כזאת שמושכת הרבה תשומת לב.

קרפה דיאם
מונטיפיורי 17, תל אביב
טלפון: 03-5602006