מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מולי בלומס בת 3 !


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אירלנד היא מעצמת יצוא! לא של כדורגל, לא של לפרקונים (מעין גמדים איריים) אלא של פאבים איריים. מי היה מאמין?! יותר מ-3000 כאלה יש ברחבי העולם שמחוץ לאי הקטן ואני, יחד עם תמי, זוגתי לאותו ערב, ביקרתי בראשון שבהם שהגיע אלינו לפני כשלוש שנים ונחת בתל-אביב בפינתם של רחובות הירקון ומנדלי מו''ס.
חברת גינס היתה זו שיזמה את הבאת הקונספט של פאב אירי לארץ. הפאב נבנה מחומרים שהובאו במיוחד מאירלנד ועל ידי צוות בנאים שאף הוא יובא לשם כך.
התוצאה היא פאב אחר. אחר ממה שאני רגיל לראות ולשתות ברחבי תל אביב.
הפאב נראה כמו הפאבים האנגלים בסרטים כלומר, מואר יחסית, עם מקומות ישיבה נוחים, יש בו אוירה נעימה והמוסיקה מתנגנת בווליום סביר שנותן עדיפות לשיחה כצורת תקשורת במקום צעקות ותנועות ידיים מוגזמות.
בערב בו ביקרתי בפאב, היו עסוקים בו בעיצומן של חגיגות יומולדת שלוש לפאב. לרגל הארוע (כמו בכל שנה) הוזמנה להקה מאירלנד שניגנה מוסיקה מסורתית שהיתה שמחה מאוד מצד אחד ונעימה מצד שני. הקהל המגוון במקום, מצעירים בני עשרים ומשהו ועד מבוגרים בשנות הארבעים והחמישים לחייהם נהנו ללא יוצא מן הכלל וגם זה מחזה לא נפוץ כיום במחוזותינו. אחד הנוכחים אף הגדיל לעשות ופצח בריקוד אירי סוער לקול מחיאות הכפיים של הנוכחים.
יש במקום גם להקה קבועה לאורך השנה שמנגנת מוסיקה אירית בימי ראשון ורביעי בערב וביום שישי אחר הצהריים.
השם של הפאב, על פי הבעלים רוני (לוי) ורוברט (סגל), בא משמה של דמות בספרו של ג'יימס ג'וייס, שעל שמה אף חוגגים יום חג שנתי באירלנד (ואיך אפשר בלי הקשר היהודי – מולי, הדמות המפורסמת, הייתה יהודיה כפי הנראה).
התפריט במקום אינו רחב במיוחד, אך הוא מגוון וניתן למצוא בו מאכלים לכל טעם. מהמבורגר 250גר' (42 ₪), דרך סנדביץ' רוסטביף (32 ₪ - שהיה בגודל הנכון וגם טעים, לפי תמי שהייתה רעבה במיוחד) ועד מנות איריות מסורתיות כמו נקניקיות טלה עם פירה ברוטב גינס (48 ₪ - מצויין) ושפרד פאי (פשטידת רועים – 34 ₪). יש במקום גם מגוון של סלטים וקינוחים.
אבל, כמו כל פאב טוב הדגש במקום הוא על האלכוהול. מגוון עשיר של וויסקי אירי, יינות לבנים ואדומים, וודקות ועוד. והעיקר – בירה. הגינס מהחבית מוגשת בטמפרטורה הנכונה ונותנת טעם של עוד ועוד ועוד...יחד עם המוסיקה האירית מי יודע מתי זה ייפסק.
כמובן שיש עוד סוגי בירות מהחבית ובבקבוק לפי טעמו האישי של כל אחד (או אחת).
יש צ'ופר קטן לכל מי שמחסל כמות מסוימת של אלכוהול, מקבלים חולצה של המקום!
אה, והכי חשוב לגבי האלכוהול: המחירים סבירים ביחס לפאבים ובארים אחרים בעיר.

אני אחזור למולי בלומס בקרוב כדי להרוויח את החולצה וכדי להנות מאווירה נעימה. תצטרפו?

מולי בלומס
רחוב מנדלי מוכר ספרים, פינת הירקון 100.
03-5221558