לחם בשר הרצליה

כיבוש נאור


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 בעוד שבועיים תתקיים במשתלות גבעת ברנר תחרות כובשי הזיתים החובבים בישראל. לקראת התחרות מספקת המשתלה כמה טיפים ראשונים למי שרוצים אבל פוחדים להצטרף לקהל ההולך וגדל של כובשים ביתיים. כיצד לכבוש זיתים ביין

כבישה עצמית של זיתים היא לא רק תחביב שהופך לנפוץ יותר ויותר אלא גם דרך להשיג זיתים בטעם ייחודי.

כיצד לכבוש זיתים ביין, בסגנון יהודי צפון אפריקה
ראשית צריך להשיג זיתים טריים. אפשר למצוא אותם על עצים בצדי הדרך, בגינות ציבוריות או בחצר הפרטית שלכם או של חברים וקרובים שישמחו מן הסתם לאפשר לכם לקטוף ולא לגרף בעצמם, כמה שבועות אחר כך, את הזיתים הרקובים מהקרקע.
כשמגיעים הביתה עם הזיתים, לפני הכל וכדי שהזיתים יספגו טעמים בצורה הטובה ביותר, מבצעים חתך לכל אורכם - עבודה קשה אבל משתלמת.
בשלב השני, משרים קילו זיתים במים במשך שישה ימים, כשמדי יום מחליפים את המים במים טריים.
ביום השביעי מעבירים את הזיתים לכלי אטום ומוסיף מים עד לכיסוי אך הפעם בתוספת 6 כפות מלח. מניחים לזיתים להיכבש במי המלח במשך שלושה שבועות. אחרי שלושה שבועות, מסננים את הזיתים מהמים. לתוך כלי נפרד שופכים 4 כוסות יין חמוץ בתוספת 2 כפיות מלח וחצי כוס שמן זית. מערבבים את התערובת היטב וסוגרים למשך שלושה שבועות נוספים.

בתחרות כובשי הזיתים החובבים שתתקיים ביום שישי, 27 בינואר, במשתלות גבעת ברנר, אפשר יהיה לטעום זיתים כבושים של כובשים ביתיים ולקבל טיפים והסברים לשיטות כבישה שונות. הזוכה בתחרות יקבל כפרס עץ זית עתיק.

במסגרת המפגש תתקיים גם מכירה של עצי זית במבחר גדלים וסוגים במחירים של החל מ-35 שקל, חלקם יניבו כבר בשנה הבאה.

13:00-10:00, פרטים בטלפון: 08-9443952


לחם בשר הרצליה אירועים חדש