קפה עם הילדים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 סדרת חוברות צביעה חדשות מציעה פיתרון מצוין לישיבה עם הזאטוטים בבית קפה או במסעדה. אפשר להביא מהבית ועוד יותר טוב לגלות את החוברת בתפריט ולהזמין במקום. רונית בר אילן שהצליחה לסיים את ההפוך מריעה ליצירתיות

באופן טבעי קהל היעד של בית הקפה הוא אנחנו, המבוגרים. עבורנו בית קפה הוא מרחב נינוח, מקום להתפנק בדרך, לתפוס שיחת נפש, לסגור עסקה, לחלום, לכתוב, לקרוא. אבל חוץ מאיתנו, ישויות בוגרות שעברו סוציאליזציה, על לקוחותיו של בית קפה נמנה גם קהל סמוי ומשפיע: ילדים. לא אחת ישבתי בבית קפה שמציע לילדים חיוך חם, תפריט מאוזן, אהבה וסבלנות, אך כל אלה אין בהם די כדי לתת מענה לתלונה השכיחה: משעמם לי!

מרגע ששקית הסוכר הראשונה נלעסת מתחילה הספירה לאחור. תוספת הסוכר לדם רק תחריף את התזזית, ומשם הדרך הביתה קצרה. בינתיים מנסים לגנוב זמן עם כמה מפיות שאפשר לפרום לאט, ביקור סקרני במטבח ורצון טוב של מלצרית מותשת.

לכן שמחתי לגלות יום אחד בתפריט (כן, בתפריט) של הקפה השכונתי שלנו את ''בית קפה לחיות'', חוברת צביעה מתוקה, עם חפיסת צבעים בצד. ככה ישבנו ביחד קוקי ואני והרווחנו רגע נינוח של התמסרות לסיפור, שאחריו הילד המשיך לצבוע ואני שקעתי במדיטציית התבוננות.

''בית קפה לחיות'' מאת גילה גלעד, התגלה כסנונית הראשונה מתוך סדרת חוברות צביעה העתידות לצאת לאור במהלך השנה תחת הכותרת ''מותר לצאת מהקווים'' בהוצאת פראג, הוצאה קטנה ומיוחדת שמתמחה בספרי מודעות, עם גיחות לסיפורת וספרות ילדים. הסיפור עצמו מתוק ומתאר את קורותיו של כלב שאוהב לארח. החריזה נעימה והאיורים מזמינים לצאת מהקווים. בבית המשכנו לצבוע עם טושים נשיפה.

* הורים, מסעדנים ובעלי בתי קפה המעוניינים, יכולים לקבל פרטים נוספים בטל' 1-800-773355