לחם בשר הרצליה

רומנטיקה מתוקה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   שלחו לכם זר של ורדים לכבוד השנה החדשה, יום ההולדת או שבת המלכה? מה דעתכם לגוון קצת ולהכין ממנו ריבה ביתית? טור קצר על הפרח הכי רומנטי בעולם ומתכון מבושם בסופו

הורד, הפרח הרומנטי והצמח הפופולארי ביותר בעולם, נמצא כעת בשיא עונתו. אם תשאלו את מעריציו, ויש כאלה לא מעט מתברר מחיפוש קצר בגוגל, הם יתארו אותו כאלגנטי, יפהפה, קלאסי ובעיקר, רומנטי, וזה למרות שמשתמשים בו גם בלוויות לא עלינו ולצורכי העברת מסרים אחרים. היוונים למשל, השתמשו בורדים לקישוט התקרה בפגישות חשאיות שהשתיקה יפה להן. לא ברור אם לצורכי אקוסטיקה או ליצירת אווירה מסתורית. השימוש הזה הוליד את הביטוי ''סאב רוסה'' (SUB ROSA ) שפירושו המילולי ''מתחת לוורדים'' וכוונתו חשאיות מקסימלית.

הידעת? כמה עובדות על ורדים

איריס גלזמן ממשתלות וונדי מספרת שמדי שנה נמכרים בעולם כ-150 מיליון שתילי ורדים, שהורד מוזכר בכתבים מתקופות קדומות ביותר, ולמעשה, יש עדויות לקיומם של ורדים עוד לפני מוצא האדם!

יש מי שמכנים אותו בטעות שושנה (אולי על שם איזו דודה מיתולוגית שאהבה ורדים), יש מי שמכינים ממנו מי ורדים למאכלים שונים. יש שמייבשים צרורות של ורדים בתלייה הפוכה לשימוש דקורטיבי ויש שחולטים מהם תה טעים. אנחנו נכין ריבה.

ריבת ורדים של איריס גלזמן

ריבת ורדים שאפשר לרקוח מעלי הכותרת של הורדים בגינה. רצוי להשתמש בוורדים מסוג כלאי התה עם הפרחים הגדולים. מומלץ לא לרסס את הורדים כחודש לפני האסיף כדי להבטיח שיהיו לנו אכילים נקיים ובריאים.

החומרים הדרושים:
חצי ק''ג של עלי כותרת שטופים ומיובשים
2 ק''ג סוכר
2 כוסות מים
מיץ מ-1/2 לימון
1 כפית ג'לי מומס (למי שאוהב ריבות סמיכות)

אופן ההכנה:
1. מערבבים את עלי הכותרת עם חצי ק''ג סוכר ומשאירים בכלי מכוסה ליום אחד. מנערים מספר פעמים ביום.
2. מעבירים את התערובת לסיר עם שארית הסוכר ומוסיפים את המים (והג'לי).
3. מבשלים על אש קטנה עד שהסוכר נמס לגמרי, מגבירים את האש ומרתיחים במשך 10 דקות או עד שמקבלים עיסה נוזלית סמיכה. מצננים, מעבירים לצנצנת נקייה ושומרים במקרר.


עוד עצות על ורדים אפשר למצוא באתר ''עולם הגן''.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש