לחם בשר הרצליה

המדריך לבחירת שמפניה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  אין קול אופייני יותר לסילבסטר מזה של הפקק הנחלץ מבקבוק שמפניה, באנחה חרישית או בבום גדול המלווה ברסס קציפתי של יין מבעבע. אבל איך בוחרים את סוג השמפניה? כמו תמיד ביום פקודה, חיים גן, איש הענבים, נחלץ לעזרתנו

ערב הסילבסטר כבר כמעט כאן ואתם מתחילים להרגיש שובבים? רוצים להרשים את המישהו המיוחד בחייכם עם קולות תסיסה שיגרמו לו (או לה) ליפול חסרי אונים בזרועותיכם? רק אל תנסו נתזים זולים, פשוטים ונדושים. במקומם, גלשו לכיוון המבעבעים הצרפתיים ולכו על שמפנייה - הדבר האמיתי.

צרפתית היא שפת האהבה, ואין דבר מפתה יותר מהאנחה העדינה (אנא, ללא רעשים של קפצונים) של פקק הנשלף מבקבוק של שמפניה. הצבע המוזהב, המוס המעודן, הארומות האגוזיות המורכבות, הפה המלא קצף קטיפתי וההמשכיות והאורך הנפלאים. יש צורך להוסיף עוד?

בבואכם לבחור שמפניה, חפשו את המותגים המפורסמים פחות ותשלמו בהתאם. צ'רלס היידסק הוא שחקן מצויין, וכן הלורן פרייה, ובמיוחד בגרסת הרוזה החושנית להפליא עם בוקה של עלי וורדים שנשרעו על מצעי משי. הבחירה הטובה תהיה שמפניות שלא משנת בציר - זאת אומרת Non Vintage, שהן לא רק זולות יותר משמפניות משנות הבציר, הן גם בעלות ארומה מודגשת ומותאמות יותר לאהבהבים השובבנים של השנה החדשה.


שלוש שמפניות מומלצות:

בלאן דה בלאן ירדן יקבי רמת הגולן
יין מבעבע על טהרת השרדונה המיוצר בשיטת שמפיין, והיין המבעבע הישראלי הטוב ביותר.
חמיצות מרעננת ובועות קטות ומפתות המשתלבים נפלא עם אויסטרים ונשנושי פירות ים למיניהם.

פייפר היידסיק NV ברוט תווית אדומה
Piper Heidsieck NV Brut Red Label
יין מלא בועות עדינות עם סיומת מתוקה שהולך נפלא עם ארוחת בוקר (במיטה) של קרואסנים עם פרוסות תותים קלויות בגריל.

שמפניה רוזה ברוט, לורן פרייה
Lauren Perrier Brut Rose
יין פריך, שופע פטל בר ובועות שנמסות באיטיות, עם דקירה קלילה. רומנטי להחריד. מבוקבק בבקבוק השמפניה המקורי שנוצר לראשונה במאה ה-17.

בנוסף, שימו ליבכם ל ''קוות'' הספרדיות הפריכות והמפתות, שנותנות תמורה הולמת לכסף.
ושיהיו לנו חיים טובים תמיד...
שנה טובה!

איש הענבים
מזל שור 9, יפו העתיקה
טלפון: 5180533 -03

לחם בשר הרצליה אירועים חדש