סנגם – כל העושר שבהודו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   נפתח בשורה התחתונה: סנגם היא כיום אחת המסעדות ההודיות הטובות בארץ. המסעדה ממוקמת בכפר רות הפסטורלי, סמוך למודיעין, בלבו של אזור חקלאי ירוק. מלווין, בעליה של המסעדה, שנולד וגדל בהודו, לא התעצל והזמין לארץ טבח הודי ותיק, שהגיע במיוחד כדי לבשל במסעדה.

נפתח בשורה התחתונה: מסעדת סנגם היא כיום אחת המסעדות ההודיות הטובות בארץ. המסעדה ממוקמת בכפר רות הפסטורלי, סמוך למודיעין, בלבו של אזור חקלאי ירוק. מלווין, בעליה של המסעדה, שנולד וגדל בהודו, לא התעצל והזמין לארץ טבח הודי ותיק, שהגיע במיוחד כדי לבשל במסעדה.

המטבח ההודי הוא אחד המטבחים הרבגוניים בעולם, ומשלב בוירטואוזיות טעמים, מרקמים וצבעים שונים. בסנגם מתמחים בבישול הצפון הודי, אשר קיבל השפעות רבות מהמטבח הפרסי והערבי, בייחוד בתחום הטיפול בבשר. התוצאה היא מטבח המציע מנות בשריות מבריקות לצד תבשילי ירקות מתובלים.

הארוחה שאכלנו הקיפה חלק קטן בלבד מפניני המטבח ההודי. רק התיישבנו וכבר הופיעו יש מאין 3 קעריות קטנות עם מטבלים שונים: מטבל תמרינד סמיך ומתקתק, צ'אטני כוסברה ונענע ומטבל קוקוס ותבלינים הודיים, שבער בצבע כתום עז. המטבלים הלמו מצויין את הנאן, הפיתה ההודית. קיבלנו נאן שום מצוין, לוהט מהגריל, אך התענוג האמיתי היה נאן מסוג אחר, שמולא בתערובת ירקות והציג פרשנות חדשה למושג לחם.

בשפע מסחרר הגיעו אחר כך המנות הראשונות: טוגני בצל בתבלינים אדומים, , פקורה של ירקות, כדורוני תפוחי אדמה בבלילה פריכה של קמח חומוס וכנפי עוף טנדורי, שנצלו על גחלים ואחר כך נעטפו וטוגנו בבלילה פריכה ופיקנטית.

המלצתי הכנה למנות העיקריות, היא להזמין כמה ולהתחלק בהן. אין שום סיבה להסתפק רק בסוג אחד. לשולחננו הגיע מגש מתכת שחור לוהט, כשמעליו רוחשים מחום בשרים בגריל. היה שם עוף טיקה אפגני אדום, מתובל ולוהט, ועוף טנדורי ועוף רישמי (במלעיל) בעלי ניחוח גריל עז. את הרשימה השלים שיק קבב: קבב הודי עם שום ותבלינים הודיים מיוחדים, שנצלה על גחלים והיה כל מה שבשר שטופל היטב יכול להיות. כתוספת, הוגשו צלי בקר הודי ברוטב אדום סמיך, אורז מעודן בזעפרן טהור ותבשיל חריף של תפוחי אדמה, תרד ואפונה שתובל בתערובת סודית.

סיימנו את הארוחה בתה הודי חם ומתוק, והודינו למלצר ג'אגדיש, שדאג במסירות לכל מבוקשנו במהלך הערב. אכן, נראה היה שכל עושרה של תת יבשת שלמה התנתב אל תוך ארוחה אחת, בסנגם.