מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ההפתעות של סושידו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   נועה יחיאלי וחבר בר מזל יצאו הפעם לדגום את התפריט החדש של סושידו, היפנית שבשדרות רוטשילד בתל-אביב. הם אכלו מנות מוזרות מעט כמו סושי במבה, או סקאנה צ'יזי מאקי, שהוא סושי עם גבינה צהובה מותכת, אבל לא הפסיקו ללקק את האצבעות.

ההתנסות הראשונה של אלעד עם סושי הייתה במסעדה בסאו-פאולו ברזיל והוא לא זכר אותה בהתלהבות יתרה. שנינו היינו אז סתם קיבוצניקים שלוחים שלא מבינים דבר וחצי דבר באוכל וגורמה, ואני בכלל לא אכלתי דגים. עברו מאז שנתיים והנה אנחנו יושבים בכיסאות בר גבוהים במסעדה סושידו, אחת ממסעדות הסושי הידועות והנחשבות בתל אביב, מלקקים את האצבעות מכל הניגירי והסושימאקי ואני אפילו מדגימה לו בנון-שלאנט איך אוחזים במקלות אכילה סיניים. הפכנו יאפים, אין מה לעשות: שנה וחצי בתל אביב מלמדת אותך כמה דברים שאפילו טיול ארוך בדרום אמריקה לא לימד.

מאז הפעם הראשונה שבה אכלתי סושי, אני מחזיקה באותה עמדה: מקשיבה להסברים ממה עשוי כל דבר אבל מתעלמת מהם בבוחרי את עיגולי האורז והאצות הדביקים והמופלאים. מה זה בעצם משנה אם יש שם טונה צרובה או סלמון, אבוקדו או מלפפון? (אם כי אלו עם המלפפון הם תמיד הכי טעימים לי). אני רוצה לטעום מהכול ולכן אנחנו מזמינים קומבינציה ומשאירים את הבחירה בידי המלצרית. ''שיהיה מהכול, והרבה''.

המגש שמגיע לשולחננו עמוס בכל וכל, והמלצרית מפרטת: זהו סנדוויץ' סושי סאקה (נראה כמו סנדויץ', פרוס במשולשים. טעים טעים). זהו סושי במבה - ייחודי וחדש, יש בו חמאת בוטנים (אלעד ואני מוצאים אותו מעט מוזר, אבל מעניין). זה סקאנה צ'יזי מאקי, סושי עם גבינה צהובה מותכת (מקורי ומגניב). זה קיוז'י ספידי, עם שרימפס וטונה (מעולה). זה ניגירי טונה (גם כן מעולה). מישהו זוכר מה עוד היא אמרה, או מה אמרנו אנחנו? אכלנו חתיכה ועוד אחת, ועוד אחת, ועוד אחת.

ניסינו גם מנות נוספות מעבר לסושי: את הגיוזה שהוא הקרפלעך היפני, כלומר כיסוני בצק ממולאים בעוף טחון בירקות. ביפן זו מנה ממולאת בבשר חזיר, בארץ ממתנים אותה קצת.
סלט נתחי הטופו מצוין, ודווקא נתחי הטופו הם המרכיב הכי פחות מעניין בו. יש בו פטריות ורוטב חמצמץ והוא מאזן את הסושיאדה שמתחוללת לנו על השולחן.

קינחנו בבננה מטוגנת עם גלידה ובסופלה שוקולד. ליקקנו את האצבעות לא כביטוי אלא בפועל, כי מי שלא אוכל סושי בידיים לא ממצה את החוויה, גם אם הוא אלוף באכילה במקלות.

סושידו - מסעדה יפנית וסושי בר
שדרות רוטשילד 15, תל אביב
טלפון: 5177794 – 03