לחם בשר הרצליה

קסמי הבוז'ולה נובו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   יינות הבוז'ולה יוצאים לשוק כל שנה בתאריך מדויק בכל העולם: ביום רביעי השלישי של חודש נובמבר בחצות בדיוק. גיא סופר, חובב יין וטועם סקרן, הגיע ברביעי האחרון בחצות לחנות המשקאות של חינאווי ביפו, טעם, התרשם והנה המלצותיו.

עוד יום רביעי מגיע. חלק מאיתנו יושבים להם במשרד, מחכים לבוא הערב, מתכננים לראות קצת טלוויזיה, לאכול משהו וללכת לישון. חלק אחר, לעומת זאת, יודע שהלילה, בחצות בדיוק ייפתחו בקבוקי בוז'ולה 2005, חגיגה לכל אוהבי היין באשר הם.

יינות הבוז'ולה נובו משוחררים כל שנה בתאריך מדויק בכל העולם: ביום רביעי השלישי של חודש נובמבר בחצות בדיוק. היינות הצעירים הללו, הנחשבים ליינות הביכורים של השנה, מגיעים מכפר בדרום מחוז בורגון שבצרפת והם הדבר הכי קרוב ליין לבן שיין אדום יכול להיות. הבוז'ולה הם ברובם מתקתקים, קלים מאוד אבל בעלי ריח חזק וצבע נהדר. כיוון שאינם מתיישנים טוב, מומלץ לשתות אותם לא יאוחר מחצי שנה לאחר הבקבוק. ומאחר והם קלילים ביותר, ומזכירים יין לבן, מומלץ לשתות אותם צוננים, בכ-12 מעלות צלזיוס.
כל מי שטוען שהוא לא אוהב יין צריך לנסות ולשתות כוס מבקבוק בוז'ולה שזה עתה נפתח, אני מבטיח לו חוויה שלה הוא כלל לא ציפה.

ברביעי האחרון, לקראת חצות, הגענו לחנות המשקאות של חינאווי ביפו, אחת מחנויות המשקאות הגדולות בארץ כדי לטעום שלושה סוגי בוז'ולה נובו שהגיעו הישר מצרפת, שלשוה מהמפורסמים והמכובדים ביותר:Joseph Drouhin, Albert Bichot, וLouis Jadot.
שלושת היינות מיוצרים מענבי גומאי נואר, לפי המסורת עתיקת הימים, והם מתקתקים וקלילים, יינות שפשוט כיף לשתות. גם מחיריהם סבירים יחסית ליצרנים המפורסמים הללו: 83 שקל 65 שקל ו 78 שקל, בהתאמה.

בנוסף לכוכבים מצרפת, הוצעו בחינאווי לטעימה גם יינות ביכורים ישראלים:

- בנימינה בייבי (baby), יין שיוצר מ- 100% ענבי קריניאן והוא קצת מתוק מיין אדום רגיל, אבל לא מגיע למתיקות של יינות הבוז'ולה. דרך מצוינת להכיר זן ענבים חדש זה, אשר עדיין לא נפוץ דיו בארצנו. 27 שקל לבקבוק או ארבעה בקבוקים ב-100 שקל

- תישבי junior, עשוי מ-100% ענבי קברנה סוביניון. יין זה פחות מזכיר את יינות הבוז'ולה, ולעומת זאת מבטא את פוטנציאל הענבים לשנים הבאות. מבין יינות הביכורים הישראליים, יין זה הוא הפחות מתקתק, ובכל זאת יין נחמד וקליל, שכיף לשתות. 23 שקל לבקבוק או ארבעה בקבוקים ב- 85 שקל.

- גולן גומאי נובו. יין ביכורים זה מיוצר מ-100% ענבי גומאי נואר (כמו היינות הצרפתיים), והוא אכן הקרוב ביותר מבחינת הטעם למקור הצרפתי. יינות גולן משווקים בשני צבעים, כתום ואדום, כחלק מגימיק שיווקי שידגיש את צעירות היין. 27 שקל לבקבוק או ארבעה בקבוקים ב- 100 שקל.

מחירי היין הישראלי ככלל, הפתיעו אותי לטובה. 100 שקל לארבעה בקבוקי יין נחמד כל כך מייצרים משוואה שמספקת תמורה טובה מאוד למחיר. וכיוון שתוך מספר מועט של חודשים לא יישארו בקבוקי בוז'ולה בכלל ונאלץ להמתין לשנה הבאה, ההמלצה שלי היא לרוץ מהר לחנויות ולקנות לעצמכם כמה בקבוקים.

משקאות חינאווי ניקולא
יפת 176, יפו
טלפון: 5067421 – 03

לחם בשר הרצליה אירועים חדש