בית קפה בסלון


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אבנר מירב, בריסטה מדופלם, מגלה איך אפשר להכין קפוצ'ינו מוקצף ומקצועי בתנאים ביתיים. הטור למי שרוצה לעשות רושם על האורחים (או להתפנק בעצמו).

אבנר מירב, בריסטה מדופלם, מגלה איך אפשר להכין קפוצ'ינו מוקצף ומקצועי בתנאים ביתיים. הטור למי שרוצה לעשות רושם על האורחים (או להתפנק בעצמו)

לא מזמן שאלו אותי איזה קפה אני מציע לאורחים בביתי הפרטי. בתור אחד שמשתדל לשמור על סטנדרט גבוה בקפה שאני שותה, כמובן שאעדיף להציע לאורחיי קפוצ'ינו או אספרסו ולא קפה נמס או בוץ.

מן הסתם, לא לכולנו ישנה מכונת אספרסו בבית, אבל זה לא אומר שעלינו לסבול מהקפה שאנו שותים בבית. רוצים קפוצ'ינו כמו של בית קפה בבית? הנה הדרך לעשות את זה:

הכלים דרושים:

מקינטה:
המקינטה היא הכלי האיטלקי שבעזרתו צורכים רבים מאניני הקפה בעולם את האספרסו שלהם.

פלאנג'ר:
הפלאנג'ר אמנם מיועד במקור להכנת קפה פילטר, אך הוא בהחלט מתאים גם למשימת הקצפת החלב.

הוראות הכנה:
1. ממלאים מים וקפה טחון משובח במקינטה ומניחים על הכיריים. כאשר מתקבל האספרסו, מוזגים אותו לתוך הספל.
2. כעת ניקח את הפלאנג'ר ונמלא אותו עד לשליש בערך בחלב קר ונחמם במיקרו (ללא בוכנת המתכת), בין 40 שניות לדקה. לאחר מכן, נקציף את החלב בעזרת הבוכנה. כאשר החלב מכפיל את נפחו, ניתן לו ''לנוח'' בערך 10 שניות ואז נסובב אותו בתנועות מעגליות בתוך הפלאנג'ר (תמונה ''מקציף 3'') עד לקבלת קצף מבריק וקרמי.
3. כעת, כל מה שנשאר הוא למזוג את החלב לתוך האספרסו בקצב אחיד ודי מהיר. עם הזמן, תשפרו את יכולת המזיגה שלכם ותוכלו לתת ביטוי יותר אומנותי לקפוצ'ינו הביתי שלכם.