בדולינה לפי הספר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  קדירת הפטריות של המקום היא מנה המוגשת בתוך לחם, ומכילה פטריות, בצל ועגבניות שרי בשמנת. ידידי פתח את מכסה הקדירה (פרוסת לחם מוקרמת בגבינה) ושנינו דחפנו מזלגות רעבים לתוך הלחם המהביל.

בחרנו להעביר את הערב באחד מבתי הקפה המפתים שבנמל תל-אביב. יש משהו במקומות הממוקמים ממש על הים שקשה להתעלם ממנו. נכון שהים הוא קלישאה, אבל קלישאה נהדרת ומוצדקת. הוא יפה, הוא מרתק, ואי אפשר להוריד ממנו את העיניים. זה היתרון היחסי שיש לכל המקומות שיושבים ''על המים'' לעומת עמיתיהם במרכז העיר.

בדולינה בנמל היא שדרוג תל אביבי של בית הקפה המוכר מגדרה, ''בדולינה''. הבדולינה הגדראית היא חלבית. זו של תל אביב מציעה גם מנות בשריות כמו אנטרקוט, פרגיות, המבורגר או אפילו קדירת בקר עם ירקות שורש. עוד בתפריט סלטים, מבחר של ג'בטות וברוסקטות שונות וגם פסטות. המלצרית המליצה על ההמבורגר המקומי, העשוי בקר איכותי הטחון במקום ומתובל על ידי השף. בעצתה הזמנו אותו, אבל לפניו פנינו למנות הראשונות.

קדירת הפטריות של המקום מעניינת. זוהי מנה המוגשת בתוך לחם, ומכילה פטריות, בצל ועגבניות שרי בשמנת. ידידי פתח את מכסה הקדירה (פרוסת לחם מוקרמת בגבינה) ושנינו דחפנו מזלגות רעבים לתוך הלחם המהביל. מה שיצא משם היה בהחלט ראוי וחיסלנו את קדירת הפטריות עד תומה, כולל לנשנש את הלחם שעטף אותה שטבל ברוטב הטעים.
עוד אכלנו בראשונות ג'בטה מדיטרנה, ג'בטה אפויה בתנור עם גבינת אמנטל, עגבניות, חציל ופסטו.

אחרי שתי הראשונות הגיע הזמן להניח ללחמים ולהגיע לעניינים העיקריים. אני בחרתי ברביולי בטטה ברוטב שמנת, וידידי ניסה את ההמבורגר שהומלץ על ידי המלצרית. בורגר בדולינה שהוגש לו, היה גדול מימדים ומונח בתוך לחמנייה במרכזה של צלחת שהיו בה גם גבעת אורז מתובל וסלט רענן.
אני אכלתי ונהניתי מהרביולי שלי, שהיה מתוק ועשיר ובעל חריפות עדינה שהוסיפה למנה עניין.

אכלנו שתי ראשונות ושתי עיקריות, ובכל זאת ישבנו בבית הקפה הזה למעלה משעתיים. איך? כנראה שבגלל הים. כבר אמרתי שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים.

יורדי הסירה 2 , האנגר 8, נמל תל-אביב
טלפון: 5449449 – 03