לחם בשר הרצליה

הלילה של ריבלין נמשך כל הלילה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 הוא שואל מה אני אוהבת, ואני עונה: ''מתוק ולא חזק מדי'', ומקבלת ''רוסי שחור'', שהוא משקה לא חזק אבל חזק מאד.

אני נגררת אחרי חברי הירושלמי בספק הליכה מהירה ספק ריצה. הוא עובר בין הסמטאות בזריזות האופיינית לבני המקום, המכירים כל דרך וכל מעבר. אנחנו בלב איזור הבילויים הכי חם של העיר ומוקפים מכל עבר בברים, פאבים, מסעדות ובתי קפה. אני מסתחררת מכל השפע אבל הוא ממוקד ויודע בדיוק לאן פניו מועדות. כמו דג במים הוא מוביל: אנחנו חולפים על פני כיכר החתולות, עולים שלוש מדרגות והופ, נכנסנו לריבלין.

הערב הוא ערב אמצע השבוע, ואיזה כיף שיש מקום לשבת על הבר. השעה כבר מאוחרת וניכר במקום ששעת השיא שלו עברה, ואולי זה מה שמשבח בשבילנו את השהות ומנעים אותה. ככה אנחנו מקבלים יותר תשומת לב מגיא הברמן, שמכין לנו משקאות בתשומת לב ובאהבה.
הוא שואל מה אני אוהבת, ואני עונה: ''מתוק ולא חזק מדי'', ומקבלת ''רוסי שחור'' שהוא משקה לא חזק אבל חזק מאד.

המקום פתוח מ-12:00 בצהריים כמסעדה לכל דבר ומגיש ארוחות עסקיות במחירים טובים לעובדים בסביבה או לעוברי אורח ותיירים. רק לקראת ערב מסב ריבלין את פניו לבר. עסקית עולה 49/59 שקל וכוללת מנות ראשונה ועיקרית. תפריט הלילה של השף קורץ לנו: מציעים שם מנות בר מגניבות ומשביעות עם פוטנציאל לארוחת ערב של ממש. מופיעות בו חלק מהמנות הראשונות של התפריט הרגיל וגם המבורגר, שיפוד פרגיות ועוד כמה מנות רציניות יותר לרעבים באמת. המחירים זולים מאלו של הצהריים.

אנחנו נהנים לאט מהמשקאות שלנו ומתכבדים בשלוש מנות קלאסיות לערב על הבר: כנפי עוף ברוטב סויה וצ'ילי מתוק, אותן אנחנו אוכלים בלי בושה בידיים ומלקקים את האצבעות (למרות החריפות); שלושה סוגי פטריות טריות בשמן זית, בלסמי ובצל ירוק, מנה מצוינת ומרתקת כי באמת לכל פטרייה יש את הייחוד ואת הטעם שלה; וקרפצ'יו פילה עגל בבלסמי, שמן זית, עלים צעירים ופרמג'אנו, שהוא קרפצ'יו מיוחד ושונה מעט מאלה שטעמנו בעבר. טעים.

את כל אלה יכולנו לאכול בנחת גם באחד מהשולחנות שבחלל המסעדה או בחצר המקורה המשקיפה על ההתרחשויות במתחם הבילויים הסואן של ירושלים. אבל דווקא האכילה כבדרך אגב על הבר, המלווה בשתייה ובפטפוט קליל על ענייני היום ואתמול, משרה עלינו מצב רוח נעים ונינוח. אולי אחר כך נמשיך בסיבוב הברים וניכנס לעוד אחד, אולי לעוד שניים. מי אמר שלירושלמים אין איפה לבלות?.

ריבלין
ריבלין 7, נחלת שבעה, ירושלים
טלפון: 6247979 – 02


לחם בשר הרצליה אירועים חדש