פניצילין יהודי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 שפעת העופות לא מרתיעה את אלון כהן ועם פרוץ הסתיו הוא חוזר להכין לילדיו את מרק העוף האהוב עליהם. מתכון למרק משובח שעוד לא נמצא הילד שלא יאכל.

גם הילדים שלי, הפסיקו פחות או יותר בגיל שלוש לאכול מאכלים מורכבים יותר מאורז לבן או צ'יפס, שלא לדבר על מרקים שעלים ירוקים שטים בהם. ובכל זאת, כשיש מרק עוף הם זוללים אותו עד תום ולא פעם אני מוצא את עצמי מעמיד סיר מרק גם באוגוסט, כי מה לא עושים בשביל שהילדה תגוון את הצ'יפס באיזו חתיכת גזר?

חוץ ממתכון פשוט וטעים, ללא שום אבקות מרק או תוספות מעובדות, יש כמה טיפים שעוזרים למרק הזה להפוך לחביב הילדים. הראשון הוא מסננת. כשאני מוזג להם את המרק לקעריות, אני תמיד דואג לעשות זאת מעל מסננת, כדי שכל ה''עלים'' יישארו מחוץ לצלחת. הילדים רואים לנגד עיניהם מרק צח, אבל אני יודע שבפנים מתרוצצים להם כל המינרלים והויטמינים שיצאו מהעלים בתהליך הבישול. כולם מרוצים.

הטיפ השני שלי הוא הקניידלעך. אני מכין אותם מקמח מצה רגיל, עם ביצה (רצוי אורגנית), מעט מלח והרבה מאוד מנוזלי המרק (המסונן). לפעמים אני טוחן פנימה איזו חתיכת פולקע או תפוח אדמה מבושל שמעשירים את הטעם וגורמים לי לגלים של סיפוק אבהי כשאני רואה את הילדים אוכלים אותם בהנאה.


מתכון למרק עוף קלאסי עם התאמות לילדים בררנים:

החומרים הדרושים:
עוף שלם ללא החזה או חבילה של 8 שוקיים
2 גרונות של הודו (מומלץ, לא חובה)
6 גזרים מקולפים (רצוי דקים שהם מתוקים יותר) וחתוכים לחצי
בצל שלם חצוי
צרור פטרוזיליה
צרור שמיר
שורש סלרי
שורש פטרוזיליה
מלח ופלפל לפי הטעם

אופן ההכנה:
1. ממלאים סיר גדול במים ומכניסים את העוף וגרונות ההודו. מרתיחים ומנקים את הקצף האפור שעולה על המים. ממשיכים לנקות עד שהקצף מפסיק לעלות.
2. מוסיפים לסיר את הירקות והירוקים ומנמיכים את האש. מבשלים כחצי שעה.
3. מוסיפים מלח ופלפל לפי הטעם וממשיכים לבשל עוד כשעה וחצי-שעתיים.