מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

לימונענע - סינדרלה מקומית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     משהו ברוח הנדיבה ובסבר הפנים של המקום, השרות המהיר והמחוייך, הטריות של האוכל והמנות המשביעות, הופך את לימונענע למסעדה הקבועה של רבים מעובדי המשרדים בסביבה. יש גם כאלה שבאים במיוחד.

הדירה השכורה הראשונה שלי היתה ברמת-גן. ככה יצא. אחר-כך עברתי לירושלים וגם לתל-אביב, ובסופו של דבר חזרתי לרמת-גן, והפעם מתוך בחירה. יש בה משהו שפוי וביתי, חף גם מהקדושה הירושלמית הדביקה וגם מהפוזה התל-אביבית המעיקה. הנה, האתר הכי
אטרקטיבי בעיר הוא הספארי. תראו לי עוד מקום שגורם לאנשים מבוגרים ומיושבים בדעתם להתלהב מפרצופו המטופש של יען שנתחב בחלון מכוניתם ומתעקש לנקר אותו.

גם המסעדות שלנו הן כאלה. קחו למשל את ''לימונענע''. לכאורה עוד מסעדת חומוס-גריל, אבל משהו ברוח הנדיבה ובסבר הפנים של המקום, השרות המהיר והמחוייך, הטריות של האוכל והמנות המשביעות, הופך אותה למסעדה הקבועה של רבים מעובדי המשרדים בסביבה וגם כאלה שבאים במיוחד. אנחנו קפצנו לצהריים – עניין של חמש דקות מהבית – ביום חמסיני ולח שבו פשוט לא התחשק לי להיכנס למטבח לבשל.

דבר ראשון, כמתבקש משמו של המקום, התרעננו עם שתי כוסות של לימונדה ביתית בתוספת עלי נענע. רק אז התפנינו לטפל בחומוס, המוגש כאן בצלחת מרק עמוקה. אפשר לגוון אותו עם תוספות של פול, פטריות או צנובר, אבל אנחנו מעדיפים את הגירסה הבסיסית, עם גרגרים חמים, זילוף שמן זית וקערית של מי שום על יד (12 שקל). היינו מתפתים בלי קושי למנה נוספת, לולא ידענו מה גודלן של המנות העיקריות המצפות לנו.

העיקרון בלימונענע פשוט: צלחת גדולה הכוללת מנה עיקרית ושתי תוספות עולה בין 30 שקל ל-40. אפשר לבחור ברבע עוף בגריל, ממולאים, דגים או במגוון המקובל של בשרים על האש, עוף ונגזרותיו, כבדי עוף, קבב, סטייק וקציצות. לצידם תוכלו לבחור בין אורז, תפוחי אדמה אפויים ברוזמרין, פירה, ירקות מבושלים וסלטים טריים.
האוכל מוכן כולו במקום, עשוי היטב ובלי יומרות. הקבבים שטעמנו היו עסיסיים ומתובלים היטב, וכך גם שיפודי הפרגית. לגבי כבדי העוף, הסועדים מתבקשים לציין את דרגת הצליה המועדפת עליהם. בדרך כלל אנחנו נזהרים מ''וול-דאן'' שעלול לייבש את הבשר עד מוות. אך בלימונענע זוהי בדיוק הדרגה הנכונה, בעוד שבדרגת ''מדיום'' הבשר עשוי פחות מדי לטעמנו.

הקינוח היחיד שרצינו אחרי ארוחה כזאת היה ''שלאף-שטונדה'' לתפארת. מזל שאנחנו קל''ב.

לימונענע
בן גוריון 12, מול בית קונקורד, רמת גן
טלפון: 7519296 – 03