מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

NG - בר בשרים בנווה צדק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  

אומרים שמאחורי כל איש גדול מסתתרת אישה גדולה. בסיפור שלנו כלולים שני אנשים עם אישה משותפת ומסתורית מאחוריהם.
לפני כחמש שנים פגש ניר את גיורא לראשונה. זה היה בבאר ניו-יורקי בשעת לילה מאוחרת, כשניר הכיר על הבאר יפיפיה אמריקנית, ולפתע נכנס בחור נוסף, ובחוצפה ישראלית תבע את הזכות להלחם על לבה של הבחורה. זו מצדה, נעלמה , והשאירה שני זכרים יריבים בבאר השומם.

לפני מספר חודשים הם נפגשו בשנית, דרך תות אשתו של גיורא. החוויה הניו-יורקית ליבתה את הקשר ביניהם, והתוצאות לא איחרו לבוא. שלושתם פתחו יחד את NG, בר בשרים חדש שהוקם על חורבות תמוז, הנפלאה, בו מגישים מגוון מצומצם של מנות בשריות מוקפדות ומדויקות, בלווית תפריט אלכוהול עשיר.
שמו של הבאר מורכב מהאותיות הראשונות של ניר וגיורא, ו..כמה צפוי- אנג'י היה שמה של אשת המסתורין .

מדובר בבאר-קונספט מעוצב ומסוגנן, על הקירות הגבוהים תלויים ציורים מרשימים וחיים של שירי, אחותו של גיורא. ועיצוב התאורה המעומעמת, שהתעמעמה אף יותר בהתאם להמשך הערב, האירה במינימום הדרוש את שולחנות העץ הממוקמים בנוחות מרחבית. הבאר עצמו רחב ומעוצב במעין ח' עם מקום לכשלושים איש, הוא גבוה ומאובזר בכיסאות נוחים שמזמינים את הלקוחות לשבת ממושכות ולהעביר ערב סוף-קייצי, בשתייה ואכילה.

השעה הייתה עשר כשהגעתי עם חבר טוב ועם המון נושאים לשיחה. התיישבנו על הבאר ופתחנו את הערב בכוס מרטיני לבן ובדאיקירי תות עדין אך מודגש ומורגש. תפריט האלכוהול רחב מאד ומציע מגוון מרשים של בירות, קוקטיילים ושאר משקאות משמחים.
על הצלחת, ביחס הפוך עולות רק חמש מנות עיקריות ומספר קטן של מנות ערב מיוחדות, וזה מה שיפה ב - NGהשף אופיר ג'ובאני מגיש ארבע מנות בשר ומנה אחת צמחונית, באיכות והקפדה ראויות להורדת הכובע.
אני הזמנתי פילה בקר (95 ש''ח) עשוי מדיום רייר, ושותפי הזמין ספייר- ריבס (75 ש''ח) ברוטב מתקתק.

בזמן שחיכינו לאוכל מצאתי זמן לסקור מעט את הסובבים, בני 25-30 , מקצתם נראו בפגישה ראשונה, אולי אפילו שנייה. ברקע התנגנה מוסיקת צ'ילאאוט, שעלתה במעט דציבלים בהמשך הערב, ועבדה מצוין עם הגולדסטאר וההיניקן מהחבית ששתינו.המנות העיקריות מגיעות באופן קבוע עם מנת פתיחה קטנה ושתי תוספות. לפתיחה קיבלנו סלט עלים ירוקים עם פרוסות עגבניות תמר וירקות שורש מאודים, שילוב מפתיע במקצת אך נוגע בכל בלוטות הטעם. ואז הגיע תורן של מנות הדגל, וכשיש תפריט מצומצם- אכן כל מנה היא ספינת דגל בפני עצמה.

נתח הפילה היה עשוי בדיוק, אבל בדיוק במידה הרצויה. הוא נטה לכיוון ה''רייר'', ע''פ בקשתי, ושמר בתוכו את כל המיצים החשובים שבורא שמיים נתן לנו באומצה. בצלחתו של חברי נחו שש צלעות עסיסיות ומתקתקות של חיה, שבורא שמיים נתן משום מה לעמים אחרים.
הברמנית המקסימה ששירתה אותנו הפילה את הגרזן הנכון על ראשו של חברי כששאלה אותו מדוע הוא אוכל את הספייר-ריבס באמצעות סכין ומזלג. מכאן התפתח דיון מתחכם בנושאים של מלחמת המינים, ומנסיוני אני מעדיף להכריז על עצמי במפסיד במלחמה זו, ולא ללבן אותה.

את הבשרים המצוינים ליוו פירה חם וביתי, מעוטר בשבבי בטטה מטוגנת ותוספת של שעועית ירוקה בלווית עלי מנגולד. הנוסחה של פחות זה יותר בהחלט עשתה את שלה בתפריט הבשרים. דגמנו גם קרפאצ'יו נהדר מגולגל עם עשבי תיבול (30 ש''ח). וליווינו אותו בשוט של 'אבסינט' , משקה לא חוקי במספר ארצות, שמחטא ומטהר את גופך עד קצות הציפרניים.

NG פתוח כל יום מהשעה 12:00 ומציעה עסקיות עד השעה 17:00 . לכל מי שמזמין מנה עיקרית, מציעים גם כוס יין ב-15 ש''ח. בכלל, ראוי לציין לטובה את המחירים של NG הארוחות בהחלט נותנות תמורה למחיר.
ולגבי האלכוהול- חוק בסיסי: באר שמוכר בקבוק מילר ב-18 ש''ח בלבד, הוא באר שבטוח בעצמו ובתפריט האלכוהול שלו. אנג'י מכבדת את החוק הזה, ועומדת בו בכבוד.

NG - בר בשרים
אחד העם 6 ( נווה צדק )
03-5167888