מסע הייסורים לננה והפיצוי שהצדיק הכל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  לנשנושי בר אנחנו זוללים טבעות קלמארי עם רוטב צ'אטני פלפלים ולימון וקרפצ'יו בקר בבלסמי ופרמזן מגורד. אלו מנות בר נהדרות, אבל כדאי מאד לדעת שננה מציעה תפריט מסעדה לכל דבר והיא פתוחה גם משעות הצהריים לארוחות עסקיות.

בנים לא מבינים למה בנות נועלות נעליים שמכאיבות להן, אבל אני דווקא מבינה את זה טוב מאד. יש לי סנדלים בכלל לא חדשות שכל קיץ מחדש מענות את כפות רגלי, ואחרי שכל הערב אני מסתובבת בהן ומרגישה נסיכה אני חוזרת הביתה עם רגליים חרוכות בפסים אדומים ומשלמת את מחיר היופי.

באותו ערב יום ראשון נעלתי את הסנדלים האלו ולקחתי מונית מיוחדת מהלימודים לאלנבי, כדי להמעיט ככל האפשר בהליכה. קבעתי בצומת עם ארז שאחר לבוא ועמדתי מיוסרת על רגליים דאובות, מחכה לרגע בו נגיע כבר למקום בו יהיו כסאות שיסירו את המשקל מכפות הרגליים שלי ויעבירו אותו לאזור מדושן יותר, הישבן. מבחינתי אפשר לשבת כאן בפיצוציה. יש פה שני כסאות ושולחן דביק מפלסטיק, אפשר להזמין פנטה ולסגור את הערב.

ארז מגיע ואנחנו מקבלים החלטה קשה: נלך עוד כמה מטרים למרות הכאב, ונרוויח את ננה. ננה מוגדר כ''בית אוכל ומשקאות'' ולנו ממש מתאים עכשיו אוכל ומשקה. הליכה קצרה וכאובה באחד העם מובילה אותנו לאחד המקומות היפים ביותר שראיתי, והכאב נשכח ממני מיד. להיפך, אני אפילו שמחה שהשקעתי היום בלבוש ובמנעלים כי אני הולמת את המקום והמקום הולם אותי.

אנחנו מתיישבים בפינת הבר ומתוודעים לברמן החביב שרוצה להשקות אותנו. ארז בוחר בוויסקי משובח שמתאים בהידורו להידור של המקום, ואני מבקשת להיות מופתעת. כשהוא מגיש לי את המשקה, אני לוגמת וקופצת. יש בזה תוסס, ואני לא שותה תוסס זה עושה לי קיפצוצים בלשון. ''שאחליף לך?'', שואל הברמן שהבחין ברתיעה שלי, ואני עונה שלא, הערב הוא ערב של אתגרים. אני שותה את המשקה המוגז בשביל להיות קול ובאמת שוכחת שהגזים הפריעו לי, בדיוק כמו עם הסנדלים.

לנשנושי בר אנחנו זוללים טבעות קלמארי עם רוטב צ'אטני פלפלים ולימון וקרפצ'יו בקר בבלסמי ופרמזן מגורד. אלו מנות בר נהדרות, אבל חשוב מאד לציין שבתור בית אוכל ומשקאות ננה מציעה תפריט מסעדה לכל דבר והיא פתוחה גם משעות הצהריים לארוחות עסקיות. לא טעמתי כלל מהעיקריות אבל יש לשער שבהוד ובהדר כזה מגישים ודאי אוכל ראוי לציון.

לפני שיצאנו צעדתי לשירותים, שהממו אותי. בכל פרט הושקעה מחשבה והתוצאה מרהיבה. השירותים נמצאים בקצה החצר המרווחת, שמציעה ישיבה גם במשך היום וגם בערב תחת כיפת השמיים.

בדרך חזרה הביתה מתחת לאותם שמיים נזכרתי מחדש בכאבי הסנדלים שלי, והודיתי בליבי פנימה שמה לעשות, בשביל היופי צריך לסבול. לסבול ואז ללכת למקום יפה כמו ננה וליהנות מהסבל הזה.

ננה
אחד העם 1 , נווה צדק, תל אביב
טלפון: 03-5161915