קפה לא קונבנציונלי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    קפה לא רק שותים, מסתבר. אפשר לדשן אתו עציצים ולתעתע בעזרתו כלבי גישוש, ואלו רק הדוגמאות הצנועות. אבנר מירב מקופישופ אונליין מדווח הפעם על השימושים הבלתי קונבנציונליים בקפה.

קפה הוא משקה נפלא. כל מי שקרא את הטורים שלי בעבר, בוודאי יודע עד כמה אני נהנה לשתות את המשקה השחור הזה. פירטתי הרבה בעבר על סוגי משקאות הקפה השונים, הבאתי מתכונים התייחסתי להיסטוריה של הקפה, אבל הפעם, החלטתי לא להקדיש את הטור לדרכים השונות לשתיית קפה אלא למשהו שונה לגמרי. אל תבינו אותי לא נכון, יש הרבה קפה בטור הזה, פשוט לא שותים אותו.

לכל מוצר נצרך בהיסטוריה, נמצאו לאורך השנים שימושים לא קונבנציונאליים, שחורגים מתכליתו המקורית. לדוגמא, שקיק תה שהפך לשיטת טיפול בעיניים חולות, קמח שילדים עושים ממנו דבק בשיעורי אומנות בבית הספר, אצטון שהפך לחומר נפץ ועוד. ברור שגם לקפה ישנם לא מעט שימושים לא שגרתיים ועל כמה מהם נדבר היום.

מי מאיתנו שמשתמשים באופן קבוע במקינטה או במכונת-אספרסו, תהה בוודאי לא פעם אם ישנו שימוש ב''עוגיות'' הקפה המשומש שנשארות ברשת הקפה. אני שמח לבשר שיש. את הקפה המשומש ניתן לשים באדניות, בגינה או בכל מקום שבו ישנה צמחייה והקפה המשומש יידשן אותם וגם יפיץ ריח נעים של קפה באזור.

שימוש קצת יותר רומנטי ולא פחות ארומטי, שראינו לא פעם בסרטים, הוא השימוש בקפה לשם הברחת סמים. בימים שלפני השיקוף, נהגו אנשים לעטוף משלוחי סמים בפולי קפה קלויים וטריים. במקרה זה, לא מדובר ביוזמה כלכלית של שני מפעלים קולומביאנים מפורסמים, כי אם באמצעי הטעייה לכלבי גישוש. ריחו של הקפה כל כך עשיר, שאפילו כלבי המשטרה המאומנים לא מצליחים להריח דרכו סמים. אך כמו שאמרתי, כיום השיקוף מבטל את יעילות השיטה הזו.

שימוש מאוד לא רומנטי מגיע אלינו מקהילות המאמינות בטיהור הגוף. בהרבה קהילות רוחניות בעולם, עוברים חברי הקהילה תקופות של טיהור גוף. אחת השיטות הפחות סימפטיות שיצא לי לשמוע עליה היא עשרה ימים שבהם עוברים חוקן יומיומי. תאמינו או לא, ישנם גם אנשים שמשתמשים לשם כך בקפה. ההסבר הוא שקפה הוא מאוד חומצי, ולכן הוא ממיס כל מיני חומרים שהצטברו בדפנות מערכת העיכול.

גם לעולם המטרו-סקסואלי יש מה לומר בעניין הקפה. כולנו שמענו על דראג-קווינס, אך מתי לאחרונה נתקלתם בדראג-קינג? כן, יש גם נשים שמעבירות את זמנן בנסיון להידמות פיזית לגברים. בעוד הדראג-קווין ישתמש בכל אמצי זמין על-מנת להוריד שיער מיותר מהגוף, הדראג-קינג תנסה להוסיף קצת, במיוחד שיער-פנים וכאן נכנס לתמונה הקפה. הן מורחות ווזלין על העור בצורה של זקן ומדביקות עליו קפה-טחון וכך נוצר מראה של זיפים.

את הפטנט שאדבר עליו עכשיו, מכיר בוודאי כל בעל ותק בענף המסעדנות. לא פעם קורה שאחד העובדים, בעיקר אלו שקרובים לסכינים, נחתך. ברוב בתי הקפה ישנה ערכת עזרה ראשונה המצויידת, בדרך-כלל, בשני פלסטרים וחצי גליל של תחבושת. אולם, אם החתך לא עמוק מדיי (כלומר לא מצריך תפרים או הדבקה), ניתן לפזר עליו קפה טחון על מנת לעצור את הדימום עדיף להשתמש בקפה שחור משום שהוא טחון דק. אני יכול לומר לכם שיותר מפעם מצאתי את עצמי חובש מישהו עם קפה טחון, מפית גזורה ונייר דבק.

אותי היה משעשע לראות בעתיד גנן מסתובב עם שק קפה משומש, מאפרת מקצועית עם קצת קפה ליד הפודרה, פרוקטולוג עם כמה ליטרים של קפה וחובש! - תעשה לי אספרסו!