בלה ונציה – המתכון לחיים ארוכים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  פתחנו את הארוחה בפוקאצ'ה ענקית ודקיקה, שהוגשה עם חמאה וממרח זיתים טרי. הפוקאצ'ה הדיפה ריח עדין של שמן זית משובח, ונדרשו תעצומות נפש רבות על מנת שלא להזמין מייד מנה נוספת.

במציאות המטורפת של האוכל בישראל, אורך נשימה הוא מושג זר. תוחלת החיים של מסעדה ממוצעת בישראל היא כשנתיים, בהן משתנה אופי המסעדה ממסעדת שף לביסטרו בר יפני ומשם לדוכן קרפים. בניגוד מפתיע, מסעדת ''בלה ונציה'' קיימת כבר כמעט 20 שנה: נצח במושגים ישראליים. מצב כזה מתאפשר רק עם סבלנות, השקעה והרבה אהבה הניכרת בצוות- מהמלצרית ועד הבעלים- שאוהבים את מה שהם עושים. הקהל שגודש את המסעדה משיב להם באותה מידה.
המסעדה נראית כאילו יצאה מסמטה איטלקית ציורית: קירות מחופי אבן, מוסיקה איטלקית שמחה ברקע וניחוח חם ומשכר של מאפים טריים. בכלל, טריות היא עיקרון מנחה במטבח: המנות מוכנות ברגע ההזמנה ושומרות על עושר הטעמים המקורי.
פתחנו את הארוחה בפוקאצ'ה ענקית ודקיקה, שהוגשה עם חמאה וממרח זיתים טרי. הפוקאצ'ה הדיפה ריח עדין של שמן זית משובח, ונדרשו תעצומות נפש רבות על מנת שלא להזמין מייד מנה נוספת. לאחר מכן, טעמנו מבחר ממנות הפסטה של המקום. בדומה להשקעה ביתר הפרטים הקטנים, גם בפסטה אן פשרות: היא מיוצרת במסעדה ומאפשרת ליהנות מטעמה של פסטה טרייה. פטוצ'יני אל אוליו, בשמן זית ושום קלוי היה קליל ומצוין. מנה נוספת, של טורטליני ברוטב בטטה ושמנת הייתה עדינה וקטיפתית, ומילוי הגבינה של הטורטליני השתלב נפלא עם המרקם העשיר של הבטטה.
למנה עיקרית, בחרנו בקנלוני גבינות. קנלוני הוא גליל גדול של בצק פסטה טרי, הממולא במיני תוספות יצירתיות. שלנו הכיל מספר סוגי גבינות, פטריות ואגוזים. השילוב היה מרתק, וכל נגיסה העלתה שילוב אחר של טעמים ורכיבים.
בימים אלו המסעדה משיקה תפריט קינוחים חדש. משיחה עם צוות המסעדה מתברר כי הם בילו את החודשיים האחרונים בניסוי ובבדיקת הקינוחים, עד לקבלת הטעם המושלם. מיון מפרך זה הותיר את תפריט הקינוחים מדויק ומאוזן, כך שכיום הוא מציע אופציות מגוונות לסיים ארוחה נהדרת.
החרש פינת משכית 27, בית קורקס, הרצליה פיתוח
09-9506562