מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פינת האוהבים בפועה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     ראשונה הגיעה מנת חציל ובשר. על חצי חציל קלוי נערמה בנדיבות תלולית בשר טחון עסיסי מתובלת בעדינות ובשכל. ניחוח של קינמון, חציל ובשר כבש התמזגו להפליא.

את רואה, הוא אמר, אמרתי לך כבר לפני 20 שנה שיש לשוק הפשפשים פוטנציאל.
אהה...
ועכשיו את בטח מצטערת.
מצטערת?
שלא קנינו פה איזה חצי רחוב.
כן, בטח, וגם על השנים שחיינו בנוחות בלי ג'יפה. נו, די, תעשה טובה.

ככה הוא כבר עשרים שנה, הנדל''ניסט שלי, קונה ומוכר, ומתייסר על כל עלייה בערך הנדל''ן שלא רכש.
בראש, הכל בראש. רחובות שלמים בעיקר באזוריה הנידחים של העיר.
אכן, יש לשוק הפשפשים ימבה פוטנציאל, והנה הנה מגיע הרגע ובדיוק בימים אלה מופיעות התחלות שמעידות על השינוי.

מימוש הפוטנציאל הזה מתבטא בעסקים מופלאים ומסקרנים. פה גלריה ליצירות עיצוב קלאסיות מודרניות, שם מסעדה מעניינת, וכמובן, היהלום שבכתר, מוביל הטרנד,בית הקפה של פועה.

אנחנו צועדים אנגז'ה בואכה רחוב רבי יוחנן, כדי להשתרע על אחת הכורסאות הענתיקות, להקשיב למוזיקה, לנשנש משהו ולשמוח. כי פועה הוא מקום משמח. בבוקר, בצהריים, בערב ובלילה. כל שעה והקסם שלה.

בבוקר, עת נפתחים בזה אחר זה דוכני הבסטות שסביב, זה המקום בו קהל מחפשי האוצרות מתחילים את יום בקפה הפוך. בצהרים, אותו קהל תופס מנוחה בין שיטוט לשיטוט, ובשעות הערב, עת השוק נאסף ואנרגיית היום מתכנסת, השקט של הסמטאות מזדחל מסביב, ומתחילות השעות של האוהבים.

הפעם אנחנו כאן בערב. עם התפריט הגיעו כוסיות ערק מהול ברוזטה, (צרוף שהריץ אותי בבוקר שלמחרת לשוק הכרמל להצטייד בבקבוק, כי מסתבר שרוזטה זה דבר שחיוני להחזיק בבית).
העיון בתפריט כמו בכל פעם מעלה ניחוחות של ארץ ישראל. האגוזים הם פיצוחים, הלחם הקלוי - צנימים, ובמקום מיזלי תקבלו כאן שלווה מתוקה. מקסים, לא?
גם מחלקת הנוזלים מצטיינת בישראליות מיץ שזיפים אורגניים, ערק מהול ברוזטה ורשימת יינות שנותנת מקום של כבוד ליינות בוטיק מקומיים. אשרי, ישראלי אני.

ראשונה הגיעה מנת חציל ובשר. על חצי חציל קלוי נערמה בנדיבות תלולית בשר טחון עסיסי מתובלת בעדינות ובשכל. ניחוח של קינמון ובשר כבש התמזגו להפליא בבשר החציל הקלוי. בהחלט מנה שראוי לשוב לכאן בשבילה. ממול נדגמה מנת מאש בטחינה גולמית ועשבים- מנה סופר משביעה ובסיסית, טובה לערבים קרירים, ומתאימה מאין כמוה לחלוקה בין חברים. ממחלקת האחרונות הלכנו על בננות בקרמל עם קצפת ופסיפלורה. הבננות הרכות, המתוקות והחמימות נפגשו בקצפת הקרה, התנגשו ברוטב הפסיפלורה החמצמץ ויצרו דבר חדש והרמוני. למשוגעים על ארוחות בוקר, טוב לדעת שארוחת הבוקר מוגשת לאורך כל שעות היום. בעשר התחילה הופעת טריו אקוסטי נעימה לאוזן. גיטרה, חליל ותופים, עשו אותנו שמחים.

פעם ישבתי כאן בבוקר ופועה הגיעה עמוסה בג'אנק שוק הפשפשים וקורנת מאושר. תיראי איזה מקסים, פרשה את המציאות לפני אחת המלצריות, זה יתאים בדיוק לפינת האהבה.
פינת האהבה?
לפי הפאנג שווי בקיר (הצפוני אם אני לא טועה אבל אל תתפסו אותי במילה) ממוקם אזור האהבה של העסק ופועה, מתברר, אישה רוחנית. למרות שבעדה שלי לא מכירים בשום כלום שלא עבר מבחן מדעי, הקסם השורה על פועה עורר מחשבות בכיוונים רוחניים אפילו אצלי. פינת האהבה, וואלה.

פועה
רבי יוחנן 3, שוק הפשפשים, יפו
טלפון: 6823821 – 03