מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ריח של שבת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     קשה להאמין אבל אפילו אוגוסט נגמר. תם ונשלם, ובערבים האחרונים אפשר כבר לזהות את ריח החגים המתקרבים באוויר. ומה יותר מתאים לתקופה המדגדגת הזו בבטן מעוגת שמרים ביתית? ארבע קונדיטוריות ששווה לעמוד אצלן בתור בבוקרי שישי כדי להצטייד בעוגת שמרים לשבת.

ארבע קונדיטוריות ששווה לעמוד אצלן בתור בבוקרי שישי כדי להצטייד בעוגת שמרים לשבת

באנאפה
נורית רן, הקונדיטורית הראשית של באנאפה, למדה את סודות האפייה הצרפתית בליון במשך שנתיים. כשחזרה לארץ, התמקמה בכפר רות ופתחה את הקונדיטוריה ששינתה לתושבי הסביבה את סדרי העדיפויות בחיים והעלתה את כפר רות על המפה הקולינרית הישראלית. ליד הקונדיטוריה פועל בית קפה נעים שמחלונותיו נשקף נוף הרי יהודה ובתפריטו מככבים הקרואסונים, הקישים, עוגות המוס והפאי שאופה רן, כולם מחומרי גלם משובחים מיובאים בחו''ל. את עוגות השמרים המפורסמות של רן אפשר להשיג רק בימי שישי, והמבחר כולל עוגת שמרים במילוי שוקולד, פרג, גבינה, או תפוחים. המחיר, 35 שקלים לעוגה (בגודל אינגליש קייק) ועקב הביקוש, רצוי בהחלט להזמין מראש.
באנאפה
מרכז דנ-גל , אזור התעשייה, כפר רות
טלפון: 9766992 – 08

לה סנטרל
אי אפשר לדבר על קונדיטוריה ישראלית איכותית בלי להזכיר את השם לה סנטרל. זה נכון לגבי קרואסונים, עוגות מוס וטארטלטים מכל סוג, ונכון פי כמה כשמדובר בעוגות שמרים. עוגות השמרים של לה סנטרל הן מהזן החלומי שאסור לטעום ממנו, כי אי אפשר להפסיק. הן גדולות, תפוחות, רכות ועשירות במילויים. המבחר כולל עוגות שמרים בטעם שוקולד, קינמון או פרג, וגם פה כדאי להזמין מראש, במיוחד בימי שישי.
המחיר, 50 שקל לפס של אינגליש קייק.
לה סנטרל
שד' רוטשילד 29, פינת אלנבי, תל אביב
טלפון: 5667822- 03

קונדיטורית מיקי
קונדיטורית מיקי היא מסוג המקומות הותיקים שחוזרים אליהם כדי להתרפק על נוסטלגיה, ועוגות השמרים של מיקי ממחישות את הגעגועים עוד יותר מכל פריט אחר בתפריט העוגות. יש להן טעם של פעם, טעם של עוגת סבתא, ממש כמו שקובעת הקלישאה, ואם נוגסים מהן בערב על המרפסת עם כוס חלב בצד, אפשר בקלות לטעות לרגע ולדמיין שנסעתם אחורה בזמן. למרבה השמחה אפשר להשיג אותן בכל השבוע ולא צריך אפילו להזמין מראש. יש שמרים שוקולד, ב- 26 שקל לפס (בגודל אינגליש קייק) ושמרים קינמון עם אגוזים וצימוקים ב- 18 שקל לפס.
קונדיטורית מיקי
הגנה 17, פתח תקווה
טלפון: 9319337 – 03

קפה ויולה
בית הקפה השכונתי הותיק והמשגשג שבגבעתיים הפך בשנה האחרונה לרשת בתי קפה שכונתיים משגשגים, הפועלים כולם על אותו עקרון: תפריט מגוון, מאפים איכותיים והתאמה מקומית. בין העוגות הקלאסיות של הרשת ומהביתיות והטובות שבהן מככבת עוגת השמרים ובמיוחד השמרים שוקולד וזו הממולאת פרג. יש גם שמרים עם חלבה ושמרים קלאסית עם קינמון ואגוזים. המחיר אחיד: 28 שקל לפס. מומלץ להזמין מראש.
קפה ויולה
שינקין 33, גבעתיים
טלפון: 5714901 – 03