מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פגישה שכזאת בליצ'י


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    אח, מתוקה היא הפגישה עם חבר ותיק, מתוקה כמו הרוטב האסיאתי המתוק בצבע כתום עז המתלווה לעתים למעדני המזרח. יש כל כך הרבה מה לומר, כל כך הרבה עדכונים לעדכן וסיפורים לספר, וכשעושים את זה על מגש סושי זה אפילו עוד יותר טוב.

אחרי שלוש שנים בהן לא נפגשנו עלינו ניתוש ואני הכרמלה, מנווטים בידענות את דרכינו בכבישיה הפתלתלים של חיפה. מסעדת ליצ'י ממוקמת במרכז העיר, בשדרות הנשיא על צומת רחב ידיים. בערב כבר קריר והמרפסת קראה לנו, אז התיישבנו. רגע אחר כך כבר התחלנו להשלים פערים, בכל זאת, שלוש שנים. הארוחה שהוגשה לנו שיחקה תפקיד של שותפה שלישית ומנחת הערב. המון אוכל בהמון טעמים וגוונים, שהשתלבו נהדר עם נושאי השיחה המתחלפים.

שיפוד שרימפס ושיפוד עוף עם ירקות ליוו את שלב העדכון הכללי והאורכי, זה שמשפד וחותך דרך כל שכבות הזמן ונותן מנה ראשונה של תקציר האירועים. לכאורה קטן ושטחי, אבל בעצם מפיל מחיצות ובעיקר, מעורר תיאבון.

דים סאם אחד במילוי אווז ואחד במילוי בטטה עזרו לכל אחד מאיתנו לדווח מה ממלא אותו מבפנים, אהבות, אכזבות ותקוות. חתכנו כל אחד מהם לשניים וטעמנו משני הסוגים, זה עם המילוי הבשרי, כבד ומלא תוכן, וזה עם המילוי הענוג והקל, כתום ומתוק.

מגש של המון סושים מעוררי תאבון העלה בנו זיכרונות מהתקופה המשותפת של חיינו, כאשר עם כל סושון חמודון צץ ועלה סיפור קטן אחר, אנקדוטה מצחיקה או אפיזודה משעשעת שהיתה ואיננה. את הסושי אכלנו בידיים, זה כיף במיוחד; לפעמים קצת מפספסים וכמה פירורים נופלים פה ושם, השתדלנו ללקט אותם עם האצבעות יחד עם הזיכרונות.

שתי מנות עיקריות הוגשו אל השולחן, וגם אנחנו כבר בעיקרי הדברים. נתחי עוף בציפוי פריך לניתוש,
שרימפסים וקלמארי מוקפצים ברוטב מתקתק בשבילי. זה השלב בו יש פחות מילים, ולא חלילה כי נגמר לנו על מה לדבר. מי לא יודע שעם האנשים שאתה הכי אוהב לפעמים הכי כיף זה קצת לשתוק. לשתוק ולאכול.

המנות העיקריות בליצ'י היו נהדרות, לא דומות לאלו שהקדימו אותן וכמו כל השלבים בערב שלנו, הביאו טעם חדש ולא ממוחזר, טעם של עוד. זו לא היתה ארוחה שממצים ברבע שעה, זו גם לא היתה שיחה כזו. בסוף הערב ידענו ששוב לא ניתן לשלוש שנים לעבור עד שניפגש וגם לא עד הפעם הבאה שנגיע לליצ'י.

ליצ'י
שדרות הנשיא 139, מרכז הכרמל, חיפה
טלפון: 8103030 – 04