מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בשדה תלתן – מולי בלומס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   מולי הוא בר אירי מסורתי, ירוק מבחוץ וירוק מבפנים. יש נישות קטנות המכונות ''סנאגס'', יש מרפסת מגניבה, ויש מקומות ישיבה בחוץ, על הרחוב. מקום שמזכיר כמה טוב לשבת בניחותא עם חברים ולשתות.

יש לנו בחבר'ה אחד אירי. ממש אירי, אירי אסלי כולל כל התוספות: בלונדיני, עיניים כחולות, אף סולד, אמא שהתחתנה עם מתנדב. תמיד הוא שמח כשהאירים מנצחים באירוויזיון, ומסתבר שזה קורה לא מעט. באופן לא כל כך מפתיע נקלע החבר האירי הזה לעבוד כברמן באחד הברים האירים בתל-אביב, וכל החבר'ה התחילו לפקוד את המקום דרך קבע. אחר כך הבילוי התרחב: לא רק הבר שלו, אלא ברים אירים באופן כללי. כך נחשפתי לז'אנר, וכך הגעתי למולי בלומס.

לא רק יושבי הקבע של המולי יזהו אותו מבחוץ, אלא נתח רחב בהרבה של האוכלוסייה. חזית המקום מככבת בסדרה ''השיר שלנו'' כחזית הבר השכונתי של נינט וזהר, או בפיהם ''הלאונג' של רוני''. אין שום קשר בין הפנים המצועצע ומואר הפלורסנט של הלאונג' כפי שהוא מוצג בסדרה לבין הפנים של המולי בלומס, זה בטוח. זהו בר אירי מסורתי על כל המשתמע מכך, ירוק מבחוץ וירוק מבפנים, ותאמינו לי, זה הרבה יותר טוב ככה. יש כמה ברים מעץ, יש נישות קטנות המכונות ''סנאגס'', יש מרפסת מגניבה ויש ישיבה בחוץ על הרחוב. כמה טוב לשם שינוי לבוא למקום חף מכל אווירת הפיק-אפ המלחיצה, ופשוט לשבת בניחותא עם חברים ולשתות משהו.

באתי עם חבר והתמקמנו על אחד מהברים. בערבי רביעי מנגנת במקום להקה אירית מקורית, ובמקרה, בערב רביעי בו ביקרנו, הוקרן גם משחק חשוב של מכבי חיפה, לא יודעת איזה בדיוק. מזל שהוא נגמר כשבאנו, אחרת ממש לא היה מקום לשבת. יצאנו מורווחים, חשבתי: גם היו הרבה אנשים ואווירה טובה, וגם, הלהקה התחילה לנגן ממש לכבודנו.

לא לשתות גינס בבר אירי זה ממש פשע אז כמובן שהזמנו גינס. על הקצף משורטט תלתן חמוד, ממש חבל ללגום ולקלקל. אני שתיתי משקה מקומי, מעין קוקטייל על בסיס שמנת ואייריש קרים, משהו טוב. לקקנו גם מוס שוקולד עם קצפת, שהגיע בכוס של גינס כדי לעזור לי להשתלב ולהרגיש כאילו גם אני שותה בירה.

חשבתי שהיה נחמד להגיע למולי דווקא עם חבורה של אנשים, כי מולי הוא פאב שמקדם חיי חברה. יש בו מקומות ישיבה חברתיים, שלא כמו בברים רבים בהם אפשר לדבר רק עם מי שיושב משני צדדיך וגם זה בקושי בגלל המוסיקה החזקה. כאן המוסיקה גם איכותית וגם בעוצמות שאפשר לסבול. בעצם, למה לסבול? ליהנות אפילו.

מולי בלומס
מנדליי מו''ס 2, פינת הירקון, תל אביב
03-5221558