לחם בשר הרצליה

זן ישראלי נדיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

   יש ימים שבסופם כל מה שרוצים זה להכניס את הראש מתחת לשמיכה, אומר ניר דודק. כסטודנט לפסיכולוגיה הוא אבחן שיש גם מקומות כאלה. מקומות שנותנים את ההרגשה שהגעתם הביתה והכל בסדר. זן נדיר הוא אחד מהם.

זה קורה לכולם. מין יום קשה כזה, שבסופו כל מה שאתה רוצה זה לתחוב את הראש מתחת לשמיכה הקרובה ולהתעורר למחר. יש גם כמה מקומות כאלו, שמתפקדים כמו שמיכות קטנות שפזורות בעולם, למקרה שמישהו יצטרך. מקומות שאפשר לברוח אליהם ולדעת שתתקל במוסיקה שמחה ובמישהו עם חיוך נחמד, שבאמת ישמח לקראתך. לא ברור מה מאפיין את המקומות האלו. אני מצליח לחשוב על חמישה, אולי ששה שאני מכיר, שנותנים את התחושה שהגעת הביתה, ועכשיו הכל בסדר.

זן נדיר הוא אחד מהמקומות האלו. בית קפה שנחבא בלב גדרה, בתוך שדרה ענקית של פיקוסים. בכניסה מחכה עגלה, ששימשה לפני מאה שנים את אחד המשקים הראשונים של המושבה. במבט ראשון נראה כאילו הבעלים החנה אותה לרגע ונכנס, כמו כולם, לשתות משהו על הדרך. יש במקום מין שילוב של ישן וחדש, של שולחנות עץ כפרי עם ציורים אבסטרקטיים על הקירות. משהו ששומר אותך גם שם וגם כאן.

המגמה הזו קיימת גם בתפריט, שמציע מטבח ישראלי מאד, אך עשיר בהשפעות מרחבי העולם. היה ערב קיץ חם ולכן פתחנו בפלטת מזטים ענקית (39 שקלים), שכללה המון הפתעות קטנות: לחם כפרי לוהט, ירקות קלויים בגריל, ממרח עגבניות מיובשות תוצרת בית, זיתים, סלט חצילים מעושנים, טחינה ירוקה וסלט מקסים של עגבניות שרי. את הפלטה קינחה צלוחית קטנטנה ובתוכה אוצר נוצץ: קונפיטורת אפרסקים טרייה, שהרשתה לעצמה להבליט את טעמי הפרי במקום את מתיקות הסוכר. מנת המזטים ענקית, ומספיקה בקלות לשני אנשים שרוצים לבלות ערב שלם עם בירה או יין ופינוקים קטנים.

המשכנו עם שתי מנות מיוחדות למקום: קיש כרובית ושלוש גבינות (36 שקלים) ורביולי ירוק במילוי פטה, פרמז'ן וריקוטה (39 שקלים). המנות היו עצומות בגודלן: הקיש היה משולש ענק ושחום של בצק חמאה פריך, שמולא בכרובית ותערובת גבינות עשירה. הרביולי, שנעשו במקום, נראו כמו עטיפות מתנה קטנות, שמתפקעות מכל טוב. התחושה היא שמישהו בזן נדיר רוצה מאד שתשמח ולכן מפנק אותך באמת. זה מתחיל מגודל המנות ועושר הרכיבים וממשיך בשירות המקסים ששמח להיענות לכל בקשה שרק תעלה.

בעולם שפוי יותר, לא היה שום היגיון בלהזמין קינוח אחרי כל כך הרבה אוכל. אולם כאשר המלצרית סיפרה לנו על קינוח החודש אופיינו החלש לא עמד בפיתוי. לא משעמם בזן נדיר, וכל חודש מתחלפות שם מנות מיוחדות. החודש התארח בתפריט ''קיפוד'': שכבות של שוקולד לבן ומריר, שצופו ב''קוצים'' של שוקולד חלב, ונאפו על בסיס מרנג רך (28 ש''ח). היינו חייבים גם לטעום את טארט האגסים שנאפה במקום (31 ש''ח) ולאחר הביס הראשון הבנו למה. פיסות גדולות של אגסים בקרמל נחו על בצק פריך ועשיר בחמאה ונעלמו מהצלחת תוך פחות מדקותיים.

בסופו של יום קשה, אין כמו להגיע למקום כמו זן נדיר. מקום שקט, מקום שבו אכפת לאנשים אם טוב לך, מקום שיודע לגרום לך להרגיש שוב כמו עצמך. לא ברור איך מוצאים מקום כזה, כי הם באמת הולכים ונכחדים, מין זן נדיר.

זן נדיר
הבילויים 18, גדרה
טלפון: 8681223 – 08

לחם בשר הרצליה אירועים חדש