לחם בשר הרצליה

השגריר הבינלאומי של הבשר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  בהתאם לשם המסעדה תפריט המנות העיקריות מחולק לפי ארצות, כך שתוכלו לבחור בין השגריר הסיני, המקסיקני, האיטלקי וכו'. אני בחרתי כמובן בשגריר האמריקאי, סטייק אנטריקוט בליווי רוטב יין.

השלט שמופיע מחוץ למסעדת ''השגריר'' שברחוב הירקון, עליו מופיע הכיתוב ''גלאט כשר'', גרם לי להניח שאנחנו עומדים לטעום את קוגל הבית. על אף שורשיי הפולניים שמחתי מאוד לגלות שמדובר במסעדת בשרים אמיתית, המציעה מגוון רחב של מנות שהיו תופסות בבואנוס איירס כמו גם בבני ברק.

כבר מהכניסה ומעיון ראשוני בתפריט אפשר להבין את הייחוד של המקום- עיצוב מהודר, מקום נקי, רגוע ושקט, מנות יוקרתיות. מגוון סלטיי הבית נפרסים על השולחן, והם מעולים- חצילים, טחינה, סלט טורקי ועוד. מלצריות אדיבות ושירות חם ואישי, שאין בו מהסנוביות בה לוקות מסעדות יוקרה אחרות ברחבי העיר. ללא ספק, שילוב מנצח של פשטות והידור.

בהתאם לשם המסעדה תפריט המנות העיקריות מחולק לפי ארצות, כך שתוכלו לבחור בין השגריר הסיני, המקסיקני, האיטלקי וכו'. אני בחרתי כמובן בשגריר האמריקאי, סטייק אנטריקוט בליווי רוטב יין. מבט חטוף על הצלחת שהונחה מולי לא השאיר מקום לספק- מדובר באתגר רציני, המנה פשוט ענקית. מיותר לציין שלא הצלחתי לעמוד באתגר על אף הפצרותיה של היפהפייה שישבה מולי שטענה ש''זה לא יפה להשאיר בצלחת''. ובאמת לא היה יפה להשאיר, פשוט כי האנטריקוט היה נורא טעים. כך הייתה גם מנת כבדי העוף (השגריר הצרפתי) שהייתה טעימה מאוד, טיפה חריפה, ולא השאירה בצל את בעלי הכנף. הירקות הקלויים, האורז ותפוחי האדמה האפויים שהתלוו למנות כתוספות לא היו משויכים לשום שגרירות וטובים בפני עצמם, ואפילו הקינוחים הצליחו לעמוד במבחן הפרווה והיו לא רעים בכלל.

לסיכום, אני חושב שמסעדת ''השגריר'' נורא מזכירה לי דווקא שגריר אחר שאנחנו מכירים. ממש כמו צביקה דויטש: יהודי, מאמין, קצת שכונתי, קצת עממי, ומצד שני מחוייט, מעונב, רהוט ותמיד עם חיוך על הפנים.


השגריר
הירקון 82, ת''א
03-5165986

לחם בשר הרצליה אירועים חדש