מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

שמים בארץ – מלכות העולם הבא


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     אני לא יודעת מה אומרת לכם המילה ספא, אבל בשבילי ספא זה לבן מבהיק, חלוקים ואנפילאות צחורים, ניחוח בריאות סטרילית, ובמילים פשוטות, ההפך הגמור מהחלל האדמוני של שמים בארץ. במחשבה נוספת, אם אתם שואלים אותי, שמים בארץ הוא בכלל לא ספא, הוא וריאציה לרחם.

הסתכלתי על איסי ואמרתי לה, מותק, את צריכה מנוחה. אין אפס, את פשוט נראית גמורה. היא הרימה אלי זוג עיניים עייפות, עיגולים שחורים מסביב, ואמרה, ספרי לי משהו חדש. אבל שיהיה מרענן.
מרענן? ממממממ.... מרענן???
ספא, זה מרענן?
לגמרי. רק לא כל כך קשור לחיים שלי.
אז בגלל שאת אחותי, וגם כי בא לי לפנק אותך, תשרייני את חמישי, ניסע לעשות קצת כיף.
וככה הגענו לבורגתא.

בקצה דרך העפר עמד מבנה פח. אם פטריסיה לא הייתה מזהירה אותנו מראש, היינו עפות משם על המקום, אבל בעניינים כאלה של פינוקים, אפשר לסמוך על פטריסיה בעיניים עצומות. אז עצמנו עין ונכנסנו פנימה.

חלל חשוך מואר בנקודות זעירות של המוני נרות קידם את פנינו כמו חיבוק. החדר כולו כאילו התעטף סביבנו, בבורדו, אדום וזהב, וקרא לנו בואו, בואו, השתרעו, נוחו.
מארח עטוי גלימה הוביל אותנו אל אחת הפינות, שם השתרענו בנחת על מזרון רך ועבה, ולא האמנו למזלנו הטוב.

אני לא יודעת מה אומרת לכם המילה ספא, אבל בשבילי ספא זה לבן מבהיק, חלוקים ואנפילאות צחורים, ניחוח בריאות סטרילית, ובמילים פשוטות, ההפך הגמור מהחלל האדמוני של שמים בארץ. במחשבה נוספת, אם אתם שואלים אותי, שמיים בארץ הוא בכלל לא ספא, הוא וריאציה לרחם.

מוזיקה חרישית נשבה בין הוילונות המחלקים את החלל הגדול לחדרים ותאים, ועד מהרה הגיע המארח שלנו בידיו מגש עצום עליו נחה המנה הראשונה, ובפיו דברי הסבר.
היות שהפקרנו את גורלנו בידיה של אותה פטריסיה, ישמור אותה אלוהים מכל רע, ניסינו לעקוב ולהאזין רוב קשב לתוכנית היום. היה שם משהו עם חמש מנות, ועיסוי וקריאה בקלפים. מבחינתנו אפשר היה להסתפק בשמיכה ונמנום, אבל זה רק בגלל שאנחנו אמהות צעירות, ולא זכור בדיוק מתי לאחרונה עצמנו עין.

על המגש היה לחם שטוח וחם, סלט פטריות מוקפצות, מבחר אנטיפסטי ומיץ תפוזים. היתה גם אפשרות ליין, אבל איכשהו יין על הבוקר היה קצת יותר מדי בשבילנו.
חצילים, קישואים, פלפלים קלויים, כולם טובלים בשמן זית, משתלבים מצוין עם הלחם השטוח החם, ובכמויות כה נדיבות, עד שלא התאמצנו כלל לגמור. ציפו לנו ארבע מנות נוספות, זוכרים?

אחרי האוכל הגיע זמן לנוח. מנוחה, השתרעות ובהייה הן העיסוקים העיקריים של היום. היות וכך, מומלץ לכם להגיע עם מישהו שמאוד מאוד נעים לכם לנוח בחברתו.

הגיע זמן העיסוי. אני בחרתי בעיסוי פינוק ואיסי בטיפול באבנים אינדיאניות. עברנו לתאי העיסוי והנוף השתנה באחת מנוף ארגמן לנוף צחור. פכפוך מים עלה מאגן בו שייטו דגי זהב, ומוסיקה שמימית הייתה בכל. אחרי המקלחת התעטפנו בחלוקים הרכים. המשחק היה בעיצומו, האשליה הפכה למציאות, והמנה השלישית הגיעה אל מקום מרבצנו - מגש ועליו מבחר גבינות גדול וסלט חלומי מוקפץ מונח על מצע עלי ארוגולה. מעדן.

עכשיו הצטרפה למרבץ, ה''קוראת בקלפים''. עוד שעה התעופפה - זה מדהים מה שקלפי טארות עושים לזמן ואם עדיין לא ניסתם אתם חייבים את זה לעצמכם. לבושתנו, התחננו שיוותרו לנו על המנה הבאה, אבל המארחת התעקשה שנטעם לפחות אחת. מבין ירקות מוקפצים לרביולי גבינה בשמנת העדפנו את האופציה השניה.
בצלחת ענקית שכשכו רביולי ענקיים מעשה בית, הם היו חתוכים לצורות מטורפות ממש כאילו הוכנו בידיה האמונות של מאמא איטלקייה אותנטית. רוטב השמנת היה פשוט ונעים, ולמרות מצבנו העמוס המנה חוסלה עד לטיפת הרוטב האחרונה. ניקרנו במנה האחרונה, עוגת שוקולד משפריצה, אפויה בכלי חרס, אפויה מבחוץ נוזלית בפנים. אלוהים, תן לנו את הכוח לגמור את המנה הזאת ואנחנו מבטיחות לחזור לכאן שוב, הצהרנו אחת בפני השניה. ועם תגבורת, של בנות כמובן.

שמים בארץ
מושב בורגתה,
טלפון: 8987984–09
או: 1-700-700-640