מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בני'ס, קפה השכונה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 בני'ס נמצא בקרבה מפנקת לבתים שלנו, בפינת בן-יהודה ובן-גוריון, ומציל אותנו פעמים רבות מהכורח לבשל בעצמנו. אנחנו יודעים מראש מה אנחנו רוצים אז אין צורך לעיין בתפריט, ועד שמגיע האוכל עוברים על העיתונים לראות מה חדש.

-''אתה יודע את מי ראיתי כרגע בשדרות בן גוריון?'' התקשרתי נרגשת לשכני היקר וידיד נעורי.
-''שוב פעם את אדם הפסנתרן מ'השיר שלנו?''' הוא ענה בעייפות.
-''לא! את המלצר שלנו מבני'ס!'' התמוגגתי.
-''נועה, עזבי אותי באמא'שלך'', הוא אמר וחזר לנמנם על ספת נעוריו מול פרק 79 של הדרמה המוסיקלית היומית.

כמה שעות אחר כך, כשאנחנו ישובים על אותה ספה וצופים בשידור החוזר של הפרק, סיפרתי לשכן ולשותפתו (להלן השכנה) על המפגש המרגש. לא ממש מפגש. יותר צפייה חד-צדדית. ''זה היה הוא, ויש לו חברה'', עדכנתי אותם, מרוצה מההזדמנות להציץ אל חייו האמיתיים של המלצר הנאמן, שמעולם לא ראינו אותו על רקע אחר מלבד מקרר הסנדוויצ'ים הקטן והנחמד של הבני'ס. ''מה אכפת לי אם יש לו או אין לו חברה, העיקר שהוא מחמם לי את הקיש כמו שצריך'', הטעימה השכנה והמשיכה באותה נשימה, ''ואפרופו הקיש של הבני'ס, מתחשק לי. ירדנו''?

כרגיל, אני לוקחת עיתון מבפנים בזמן שהם מתמקמים בישיבה בחוץ על הרחוב. בני'ס נמצא בקרבה מפנקת לבתים שלנו, בפינת בן-יהודה ובן-גוריון, ומציל אותנו פעמים רבות מהכורח לבשל משהו בעצמנו. אנחנו כבר יודעים מראש מה אנחנו רוצים כך שאין לנו צורך לעיין בתפריט, מחכים להזמנה ובינתיים עוברים על העיתונים לראות מה חדש. כמעט תמיד גם עובר מישהו שאנחנו מכירים, אז אומרים שלום ומתעדכנים קצת. שגרת ערב של אמצע שבוע.

אני מתלבטת תמיד בין כמה אפשרויות, והבחירה היא לפי מצב הרוח שלי. לפעמים בא לי ארוחת בוקר (ב-29 שקל כל היום), ארוחה מושלמת גם כארוחת ערב, כי מה יותר ארוחת ערב מחביתה וסלט? מקבלים שתי ביצים לפי בחירה, שני סוגי גבינה, סלט ירקות, לחם, חמאה וריבה או דבש, ולשתיה קפה או תפוזים סחוט. בני'ס הוא אחד (ולא מיני רבים) שמגיש תפוזים סחוטים במקום, לא פריגת ולא נעליים. איזה כיף.
האפשרות השניה שאני מרבה לבחור בה היא קיש הבטטה המעולה, ולפעמים (כמו בפעם הזו) הוא הגורם הישיר לבואנו. פתאום מתחשק לי על קיש הבטטה של בני'ס, אז איזה מזל שבני'ס כל כך קרוב הביתה ולא דורש כל התארגנות פרוצדורלית.

הערב דווקא המלצר הקבוע שלנו לא פה (לא מפתיע. מסתובב לו בשדרה), אבל לא נורא, אנחנו כבר מרגישים בבית גם בלעדיו. השכנה אוכלת שניצל, שנכלל בעסקית (25 שקל כל היום), והשכן אוכל פסטה במבצע - 19 שקל בלבד. לפעמים אנחנו משתוללים ומזמינים כבד עוף, אבל בגדול לבני'ס אנחנו מגיעים לא בשביל להשתולל. ממש לא. לבני'ס אנחנו מגיעים כדי לנוח. בשביל זה יש קפה שכונתי, לא?

בני'ס
בן יהודה 128, תל אביב
טלפון: 5275668 – 03