לחם בשר הרצליה

פרובידנס- פשטות ואיכות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  שילוב של מסעדה נאה-תפאורה סולידית, מפות לבנות ותפריט יינות, לבין מסעדת פועלים מעולה- בעצם אין תפריט, מאזטים, מתכונים פשוטים, אוכל טרי ולא יקר.

פרובידנס. מתת האל. זהו שמה של מסעדת דגים חדשה בתל אביב שהוקמה בשותפות ע''י טבח ודייג.
פרובידנס היא שילוב של מסעדה נאה (תפאורה סולידית, מפות לבנות, תפריט יינות – מספיק מרשים לקחת דייט) לבין מסעדת פועלים מעולה (בעצם אין תפריט, מאזטים, מתכונים פשוטים, אוכל טרי ולא יקר).

השף, שהיה בעבר אחראי על מטבחיהם של מסעדת שרי, היאט בירושלים ואלכסנדר, מוביל קו של אוכל פשוט במסעדה פשוטה. החל מהשולחנות שבנה בעל הבית בעצמו, דרך השירות הסולידי, וכלה במאכלים שניכר שנתנו למרכיביהם לעשות את העבודה. לא תמצאו כאן רטבים יומרניים או תבלון מסובך אלא אוכל פשוט טעים.

למסעדה אין תפריט קבוע מכיוון שמבחר הדגים תלוי בחכתו של השותף הדייג. ישנם כמה קבועים – סלמון נורבגי, פורל מהצפון ודניס מאילת למשל, אך בעיקרון המטבח מבוסס על מה שבעונה בשוק ומה שטרי מהים. ההצע היומי רשום בגיר על לוח. סדרת המאזטים מצויינת: גזר, סלק, איקרה, טחינה מעולה! פלפל קלוי מתוק! עגבניות עם שום ובצל!! וסלט חצילים שמצדיק את שמה של המסעדה.

המנות העיקריות נעות בין המאוד סולידי: לברק בגריל- עשוי היטב עם שום ולימון, לבין ההרפתקני-למחצה: פילה דניס עטוף בטחינה עם צנוברים. שניהם טעימים מאוד. ביום בו היינו ניתן היה להזמין גם אמנון בגריל, פורל בשקדים. סי בס. לוקוס בפלפל גרוס ופטריות ויין. כולם מוגשים בלוויית בטטה, קישוא וירק.

המנות אחרונות הן שוס אמיתי ורק בשבילן היה שווה לבוא: לכו על עוגת הגבינה, הפנה קוטה ומאפיי הסירות ממולאי התפוחים- להיט.

הקושי בפרובידנס הוא בשיבוצה בקטגוריה. כאמור היא מתמקמת איפה שהוא בין מסעדת פועלים ומסעדת שף. היא יקרה מדי להיות מסעדת פועלים אמיתית אך הפשטות עלולה להביך סועדים המחפשים ארוחה מפוארת. מאידך, ניתן להתעלם מהקטגוריות ולהנות מהאוכל.


לחם בשר הרצליה אירועים חדש