מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

הרפתקאות קולינריות על האוריינט אקספרס


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     למען ההגינות אודה כי לא תליתי תקוות רבות בשיפודי הסלמון ברוטב למון גראס וסילאן שהגיעו לפתיחה. סלמון, הוא דג שראוי לו לדעתי להמשיך ולשחות במעלה הזרם. אולם, נגיסה קטנה בבשרו הרך והעסיסי של הדג, שנצלה ברגישות מרשימה והגיע לדרגת הצלייה המדויקת, השאירה אותי נפעמת.

למרות שנשבעתי אמונים למכוניתי כבר לפני שנים רבות ואין סיכוי קל שבקלים למצוא אותי – אי פעם- באוטובוס, גם לא בשביל להציל את חיי, תמיד השרתה עלי הרכבת מן קסם מיוחד וגרמה לי להצטער על כך שאין בישראל רכבות לילה לאילת, למשל, או רכבת רומנטית שתדהר בשדות הירוקים של רמת הגולן, בעודי יושבת בקרון המסעדה המפואר, לוגמת שמפניה ונוגסת בכריך זעיר. את החסך התחבורתי-קולינרי הזה הצליחה למלא עבורי מסעדת האוריינט אקספרס (כן, על שם הרכבת בה שוטט רוצח מסתורי והטיל אימה על שוכני הקרונות האריסטוקרטיים), שנפתחה ברחוב נחלת בנימין שבדרום תל אביב.

משהו תופס את העין כשנכנסים לאוריינט אקספרס ולא מרפה. אולי התקרה הגבוהה או נברשות הזכוכית, לא ברור בהתחלה, אבל פתאום כן: ההרגשה היא כמו בסרט שחור-לבן. מראה המסעדה גורם למבקר בה לחוש כאילו הכל בפנים נע לאט יותר ולא בקצב שנות האלפיים, וכאילו בעוד רגע תיכנס גרייס קלי בצעדים קלילים, תתיישב באחד השולחנות שבפינה, תעביר אצבעותיה בשרשרת הפנינים שלצווארה ותנגוס בסושי הטעים ביותר שאכלה מעודה.

ראשונים הגיעו אל שולחננו שני שיפודי סלמון (יקיטורי סלמון) ברוטב למון גראס וסילאן. למען ההגינות אודה כי לא תליתי תקוות רבות במנה זו, המורכבת מדג שראוי לו לדעתי (לאור מפגשים רבים וכואבים עם גרסאות שונות של סלמון שנחרב בבישול יתר) להמשיך ולשחות במעלה הזרם. ואולם, נגיסה קטנה בבשרו הרך והעסיסי של הדג, שנצלה ברגישות מרשימה והגיע לדרגת הצלייה המדויקת, השאירה אותי נפעמת. השיפודים המצוינים הוגשו לצד שני מאקי אורז חפים ממילוי שספגו ברצון את הרוטב המתקתק.

ואז, הגיעו אלינו ונחקקו לנצח ברשימת ה''לא נורא שמאוחר, אני חייבת סושי'', שתי מנות יפיפיות: Dragon רול – אבוקדו שנשזר בשומשום שחור ובביצי סלמון, שעוטף רול של סלמון חם ושרימפס טמפורה ו-Dream רול – סלמון טרי עוטף רול של סלמון סקין אבוקדו ובצל ירוק. שתי המנות הוגשו באסתטיות יוצאת דופן ושילוב הטעמים גרם לי להלל שוב ושוב את האמן, שמאחורי המנה שהיה לי העונג לכלות.

העיקריות הגיעו בעודי בוהה בשעון קיר שהזכיר לי את רציף מס' 9 ו-3/4 של הארי פוטר והיו גדושות וצבעוניות. לפני הונחה פאייה פירות ים – אורז מלא טעמים טומן בתוכו טבעות וראשי קלאמרי רכים לצד שרימפסים עסיסיים בכמות נדיבה. מעברו השני של השולחן הוגשה מנת נודלס מצוינת ועדינה – אטריות ביצים שהוקפצו אחר כבוד יחד עם נתחי סינטה, פרגיות, חזה אווז מעושן וירקות.

מתוך גרגרנות טהורה טעמנו גם פלאפל שרימפס (מבלי לפגוע בכבוד הלאומי אעיז ואומר כי הצמדת הכינוי פלאפל למנה זו לא עושה עמה חסד). כדורי השרימפס הקריספיים שנטבלו בווסאבי טחינה והוזלפו בלימון טרי היו טובים אך לא עמדו בשורה אחת עם יתר המנות שטעמנו עד כה.

לסיום הוגש לנו אוריינט לוטי; בננה ואגוזים בקינמון עטופים בבצק פריך ברוטב טופי וחלב קוקוס. המנה, שהזכירה לי בצורתה פסטייה מרוקאית, הוגשה לצד כדור גלידת וניל ואגוזי קשיו מסוכרים, היתה מעולה.

ניכר שהאוריינט אקספרס מתאפיינת בהקפדה על הפרטים. העיצוב מוקפד ואלגנטי, המנות מדויקות והשירות נעים ויעיל. מה הפלא שגרייס קלי טורחת להגיע עד לפה?

עד ה-2 ביולי יוגש באוריינט אקספרס תפריט מיוחד לרגל הפסטיבל הלבן, ב-75 שקל לסועד..

אוריינט אקספרס
נחלת בנימין 37, תל אביב
טלפון: 5605500 – 03 או 5601664 – 03