לחם בשר הרצליה

דיניץ - מבצע נועז שסופו בשטרודל תפוחים נועז עוד יותר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

       כל הכבוד לך נועה, את ברחוב ואין לך שקל והכספומט לא פועל. ואיך תקחי עכשיו קו 4, וליהי כבר מחכה בגרוזנברג? אין ברירה, צריך לגלות תושייה. קבעתי עם ליהי שתחכה על הכביש, הנהג יעצור, היא תשלם ואני מקווה שהוא לא יתעצבן. איזה מבצע!

כל הכבוד לך נועה, את ברחוב ואין לך שקל והכספומט לא פועל. ואיך תקחי עכשיו קו 4, וליהי כבר מחכה בגרוזנברג? אין ברירה, צריך לגלות אומץ. לא חלילה אומץ שיגרום לי לחשוף ירך לא שזופה ולהתחיל לחולל ברחוב בשביל חמישה שקלים, לא, אין צורך להיסחף. קבעתי עם ליהי שתחכה על הכביש, הנהג יעצור, היא תשלם ואני מקווה שהוא לא יתעצבן. איזה מבצע.

נו, עבר בשלום ואנחנו כבר צועדות לכיוון המפגש בין גרוזנברג לנחלת בנימין. על הפינה ממש יושב לו קפה דיניץ, שאומרים עליו שהוא תרומתה האיכותית של העלייה הרוסית לסצינת הברים התל אביבית (נבדוק את זה הערב), שיש בו את הברמניות הכי יפות בעיר (גם את זה נבדוק), ואומרים גם שהוא ממוקם על חנותו המיתולוגית של דיניץ, סוחר הבדים ששלט ביד רמה על שוק הבדים של אזור הנחלה (את זה אין צורך לבדוק, אומרים אז אומרים).

ערב שישי, השעה שמונה. נכנסנו. סנדלי העקב הקיציות שלי הולמות את אבני המדרכה המגניבות שמרצפות את כל החלל הפנימי של המקום, ועושות הרגשה של להיות בחוץ אבל בעצם להיות בפנים (ואם לא הבנתם את זה, לא חשוב). דיניץ הוא מקום עגול, עגול ויפה. במרכז ממוקם הבר העגול, ובהתחלה הצעתי לליהי בהתלהבות שנשב לאכול עליו, אבל היא טענה בפינוק שהספות הצדדיות קורצות לה יותר.
באנו לאכול, ואנחנו מתמקמות בספות שמקיפות את החלל העגול. את הישיבה בבר נשאיר להמשך, לשלב שבו יתמלא המקום בבליינים מעודכנים וטובי לבוש. בשעה שמונה עוד רגוע, ואני מנחשת שתוך שעתיים זה כבר לא יהיה כך. מודה, הניחוש שלי מבוסס על היכרות קודמת. הייתי פה כבר פעם, בערב, כשהמקום שינה את פניו והיה לבר תוסס ומלא בכל אותם בליינים מעודכנים וטובי לבוש, שאני מצפה להם כעת ושהיה נעים להתחכך בהם ולו לשעה קלה.

הברמנית באמת יפה, אבל נכון לעכשיו אנחנו לא מאתרות זכר לעליה הרוסית. נו טוב, המנות הראשונות כבר פה, למי יש חשק לחפש רוסים עכשיו?
ליהי אוכלת קריספי קלמארי, שכשמם כן הם, קריספיים. יחד אנחנו חולקות סלט קיסר (הפיבוריט שלה) עם רוטב יוגורט עשיר, עגבניות שרי (ההמצאה הכי גדולה של הטבע בתחום הירקות), נתחי עוף וקרוטונים. לעיקריות אנחנו מזמינות כבדי עוף ואנטרקוט. האנטרקוט מגיע בליווי תוספת לבחירה: צ'יפס, פירה, סלט ירוק או תפוחי אדמה אפויים ומתובלים, שברור לשתינו מיד שהם יהיו הבחירה שלנו להערב. הכבדים מוגשים על מצע פירה, ברוטב יין אדום, בצל ופטריות שמפיניון, והם מצוינים. האנטרקוט גדול עלינו. הוא טוב מאד, אבל אנחנו נשים קטנות ושבעות, ולצערנו משאירות נתח נכבד על הצלחת. לא נורא, נהנינו, וזה מה שחשוב.

ליהי מודיעה שהיא פורשת ואין שום סיכוי שהיא מזמינה קינוח. אני מסבירה לה שבדיניץ יש קונדיטוריה, ושבמקום כזה אסור בשום אופן לוותר על המנה האחרונה. יותר מזה, אני מרחיבה, הם פתחו לאחרונה סניף בפראג. בפראג, את קולטת? חייבים, פשוט חייבים להזמין קינוח. 'אז תזמיני קינוח, מה את רוצה מחיי?' היא אומרת וצודקת, ואני הולכת על השטרודל תפוחים עם הגלידה וניל, ומודה למזלי הטוב שהביאני עד הלום.

באלנבי אני מושכת כסף בכספומט וליהי מחכה מעבר לכביש לוודא שההליך עובר בשלום ושההומלסים ששרועים לרגלי לא שודדים אותי. אחר כך אנחנו מנפנפות זו לזו לשלום ואני נוסעת לי לעבר השקיעה בקו
4. בליינית, מעודכנת וטובת לבוש, ולו רק לשעה קלה.


* דיניץ משתתף בפסטיבל חגיגות בלבן לציון שנה לעיר הלבנה בין התאריכים 23/6-2/7 ומציע לקהל תפריט ליחיד ב-75 שקל.

גרוזברג 20, פינת נחלת בנימין, תל אביב
03-516127
שעות פתיחה:
א-ש 09:00-04:00

לחם בשר הרצליה אירועים חדש