Skip Navigation Linksראשי > מסעדות כשרות > פשוט מוכשרת> אשרפי - אוכל פרסי
לחם בשר הרצליה

אשרפי- אלף לילה ולילה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אשרפי היא מסעדה פרסית כשרה ומוכרת יחסית בעיר. היא מציעה את מיטב מטעמי המטבח הפרסי, מבחר בשרים על הגריל ותבשילים אותנטיים. למרות שהגענו בשעת ערב יחסית מאוחרת למסעדה בעלת אופי משפחתי, בכל זאת לא היינו לבד.

אחת בלונדינית ואחת שחרחורת, שתיהן בעלות גוון עור בהיר שלא משאיר מקום לספקות באשר למוצא אבותיהן, צועדות להן בנחישות בשדרות רוטשילד. לא, אל תטעו, הן לא צועדות לכוון אחד הפאבים הסקסיים של נחלת בנימין. הערב הן יוצאות לאכול במסעדה, והן הולכות לעשות את זה כמו שצריך.
מהבית הן מכירות הרבה מאכלים שמסתיימים ב''לך'': קרעפלך, קנעידלך, פערפלך. יש גם קוגל וצימס. בגינוני המטבח היהודי- מזרחי הן שולטות קצת פחות, למרות שלבלונדינית היה פעם חבר אחד מרוקאי. לשחרחורת, שזו אני, אין כלל ידע מוקדם אבל יש הרבה הרבה תיאבון בריא. יודעים מה? כנראה שזה מספיק.

אשרפי היא מסעדה פרסית כשרה ומוכרת יחסית בעיר. היא מציעה את מיטב מטעמי המטבח הפרסי האסלי, מבחר בשרים על הגריל ותבשילים אותנטיים. למרות שהגענו בשעת ערב יחסית מאוחרת למסעדה בעלת אופי משפחתי, בכל זאת לא היינו לבד.
מימיננו שולחן שחגג יומולדת וקיבל בהתאמה שיר וקינוח עם זיקוק ומשמאלנו חמישה תיירים דוברי אנגלית. ניסינו לנחש אם הם נקלעו לכאן במקרה או שבאו במיוחד כי שמעו על המקום, אבל לא היה לנו אומץ לשאול. הם נראו די מרוצים באופן כללי, ואם הם יכולים אז בטח גם אנחנו יכולות. קדימה, אוכל פרסי, המם אותנו.

לראשונות פתחנו עם טס קבב שהוא תבשיל כופתאות בשר עם ירקות העונה, ועם עלי גפן ממולאים. עלי הגפן הוגשו ברוטב רימונים מתקתק שעשה להם רק טוב, וגם הבשר היה טעים. קיבלנו גם לחם מיוחד, כזה מהסוג שגורם לבנות להתמלא עוד לפני שהן התחילו לאכול. אחרי שנישנשתי ממנו כמעה הבנתי שאני מוכרחה להפסיק לפני שיהיה מאוחר מדי, ולמזלי התגייסו לצידי העיקריות. ניסינו שני סוגים של בשרים: שיפודי קבב טחון פרסי ושיפוד רצועות בשר עגל. שניהם הוגשו עם עגבנייה ובצל על האש ועם תוספת לבחירה: אורז, צ'יפס או סלט ירקות.
בדרך כלל כאשר אתם נדרשים לבחור תוספת, זה לא כ''כ מסובך. יש את חסידי הצ'יפס ויש את חסידי האורז (שאני נמנית ביניהם). אבל במקום כמו אשרפי הקשו עלי: יש לפחות שלושה סוגים שונים של אורז לבחור ביניהם: ירוק, אדום, צהוב ומג'דרה. תמיד הייתי בעד אוכל צבעוני, אז אדרבה ואדרבה.
הבשרים שאכלנו היו מענינים והורגש שהם עשויים לפי מתכונים מסורתיים שנרכשים מדור לדור, ולא סתם ''על האש''. הם היו מתובלים במידה ובטעמים מיוחדים שהדגישו את איכויות הבשרים השונות של כל אחד מהם.

אחרי שהתרצנו מהבשרים נחנו קצת, וקינחנו בשתי עוגות פרסיות אסליות, שכמובן שניחוח מי ורדים נכח בהן. אני מתקשה להתמודד עם העובדה שבמסעדות מזרחיות לא אמצא בדרך כלל קינוחי שוקולד, ובכל זאת הצלחתי להתענג על העוגות שהיו חדשות לי לחלוטין ופתחו לי צוהר לעולם של קינוחים שונים משהכרתי.

סיכמנו שכדי לאכול שוב אוכל כזה אנחנו חייבות למצוא לעצמנו חבר עם אמא פרסית, או פשוט לשוב לאשרפי.

* מסעדת אשרפי הפרסית הכשרה משתתפת בפסטיבל חגיגות בלבן לציון שנה לעיר הלבנה בין התאריכים 23/6-2/7 ומציעה לקהל תפריט ליחיד ב-75 שקל.

לחם בשר הרצליה אירועים חדש