מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

חלוץ בקיבוץ


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

  מסתבר שלא רק בהיי-טק אנחנו מצטיינים. בשבוע שעבר זכה שמן הזית של חלוצה במקום הראשון בתחרות בינלאומית שהתקיימה במדריד. כרטיס ביקור הפעם עם אורי יוגב מנכ''ל חלוצה.

בשבוע שעבר, במסגרת אחת התחרויות היוקרתיות בעולם לשמני זית איכותיים EXTRA VIRGIN , על שם ''מריו סלינס'' שהתקיימה במדריד, קטף שמן הזית של חלוצה את המקום הראשון.
הזן הזוכה הוא פיקואל ממסיק 05-2004, בקטגורית הניחוח העדין, מתוך 3 קטגוריות, פירותיות וניחוח עז, בינוני ועדין.
התחרות היוקרתית מאורגנת ע''י ארגון הזית העולמי IOOC, בניהולו ובפיקוחו, ושמן זית ''חלוצה'' התמודד מול מיטב השמנים מיוון, איטליה, צרפת, פורטוגל, ספרד, קפריסין ועוד.
תנאי הסף להשתתפות בתחרות היו ביצוע בדיקה כימית ואורגנלפטית במעבדה המוכרת על ידי ארגון הזית העולמי. כל משתתף נדרש לשלוח לתחרות כמות שמן מתוך מיכל שהכיל לפחות 5 טונות שמן זית.

התחרות מחולקת לשני שלבים. בשלב הראשון נבחן השמן על ידי פאנל טועמים מארגון הזית העולמי, בכל קטגוריה. שישה השמנים בעלי הציון הגבוה ביותר עולים לגמר. בשלב השני פאנל בינלאומי בכיר יותר מדרג מתוך שישה השמנים את המקום הראשון, השני והשלישי.

השאלון

שם: אורי יוגב
תפקיד: מנכ''ל חלוצה ששייכת לקיבוץ רביבים ולחברת ניצני פעמונית (בבעלות משפחת נקש).
רקע: יליד קיבוץ רביבים ובוגר ''מסלול קיבוצי סטנדרטי''. ניהל את מטעי הנשירים של רביבים במשך 10 שנים ואת מטעי הזיתים מאז הקמתם.
מוצרי חלוצה: כשישה זנים של שמני זית, ברנע, סורי, פיקואל (הזוכה), פרונטויו, ארביקינה ופישולין. בשנה הבאה צפויים להיכנס עוד זן אחד או שניים.
על בחירת השמן לתחרות: ''יש לנו מספר זנים ואנחנו מנהלים מעקב רציף אחרי איכות השמן שמתקבלת מהזנים השונים ובחרנו את זה שנראה לנו מתאים ביותר מבחינת הניחוח העשבוני-פירותי והתכונות הכימיות שלו''.
הקהל הישראלי: ''אני כל פעם מופתע מחדש מכמה שאנשים מתעניינים בשמן זית ורבים מגיעים עד המפעל כדי לקנות ומגלים בקיאות בהבחנות מקצועיות דקות של הייצור''.
חלום: ''שנצליח למצוא גידולים נוספים שמצליחים לעמוד במים המליחים שיש פה ונרחיב את סל המוצרים מעבר לזיתים''.


מתכון:

חומוס

חומרים:
350 גרם טחינה גולמית
350 גרם גרגירי חומוס מסוננים אחרי בישול
חצי כוס מיץ לימון
חצי ראש שום
5 פלפלי שאטה קטנים
כפית מלח גס
כף כמון
שלושה רבעים של כוס מים
שלושה רבעים של שמן זית

אופן ההכנה:
מוסיפים לבלנדר את החומרים לפי סדר הופעתם ומערבלים בכל פעם. במידת הצורך מוסיפים מים.