מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מואר בנואר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     אם גם אתם חושבים שהשניצל של אמא שלכם הוא האוורסט של כל השניצלים סימן שעוד לא טעמתם את זה של קפה נואר. זרחיה מתן בשיר הלל לשניצל.

בלב העיר, אוף שנקין שוכן כבר שנים רבות קפה נואר, מסעדה ותיקה שממלאה את שולחנותיה מדי ערב. בפנים, תמיד אווירה של חורף חם עם רהיטי אר-דקו וחלונות גדולים לצפייה בגשם. אפילו כעת, כשהקיץ כבר מעבר לפינה. נאלצנו להמתין מעט בכניסה כי המסעדה היתה מלאה וכשהתיישבנו, המליצה לנו המלצרית דווקא על הפיתה הדרוזית הממולאת בעגל ובצנוברים ומוגשת עם רוטב יוגורט.

אולי בשל שמו, ציפיתי למצוא תפריט קטן בנואר. אבל מהר מאוד הסתבר לי שלמרות שמו, נואר איננו בית קפה וגולת הכותרת של התפריט היא לא בהכרח סלט. הוגשו לנו ארבע פיתות קטנות, מגולגלות ביוגורט שהיו תאווה לעיניים ולחיך. אחריהן הגיעו גלילות עוף, בייקון, גבינת פטה ובזיליקום שסודרו בצלחת כמו סושי כשמעליהם רוטב שמנת עשיר. אם תרשו לי להפליג בסופרלטיבים, המנה היתה יצירת מופת, לא פחות.

זמן קצר אחר כך הגיעו לשולחן המנות העיקריות שהזמנו. המבורגר עסיסי במשקל מאתיים וחמישים גרם מלווה בצ'יפס טרי שנעשה במקום. אחריו הגיע השניצל, ולא סתם שניצל, אלא שניצל שנפרש על השולחן כמו מצנח גדול שכמותו לא ראיתי מימי, ומוגש עם פירה בטטות. שניצל שהוא חגיגה של גודל וטעמים, ובדיעבד אני יודע, שמן הראוי היה להקדים לו הלמות תופים, מאלו שמלווים מלכים בהיכנסם לחדר. זה היה ללא ספק השניצל הטוב שטעמתי בחיי.

נכון שאין כמו השניצל של אמא ושאם תשאלו את מרבית האנשים, מכל העדות, מה אמא שלהם מבשלת הכי טוב, כולם יענו בפה מלא ''שניצל ''. גם אני חשבתי שהשניצל של אמא שלי הוא האוורסט של כל השניצלים אך היום אני מודה שהשניצל של קפה נואר טוב ממנו.

אחרי שנחתנו מחוויית השניצל הגיעה המנה האחרונה - טארט בננות, שלתדהמתי התעלה על המנות הקודמות והיה מעדן כה מיוחד, שגם ברגעים אלה אני עוד מצטער שנגמר.קפה נואר מציע ארוחות בוקר בימים א'-ה' עד השעה 12:30 ובשישי ושבת עד 14:00.
עסקיות בימים א'-ה' בין השעות 12:00- 16:00.

חניה ללקוחות המסעדה בימים א'-ה' מהשעה 18:00 ובשישי ושבת מפתיחת המסעדה.

קפה נואר
אחד העם 43, תל אביב
טלפון: 03-5663018