מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קפה - אין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

     שבת בבוקר יום יפה, אמא שותה המון קפה. אולי כדאי שתשתה קצת פחות? אבנר מירב מקופישופ אונליין עם כל העובדות על קפה ובריאות.

האם אתם צורכים קפאין במהלך היום? קרוב ל-90% מהאנשים ישיבו בחיוב על שאלה זו. קפאין הוא הסם הנצרך ביותר בעולם, והתה והקפה נמצאים במקומות השני והשלישי ברשימת המשקאות הנצרכים ביותר בעולם. (המקום הראשון שמור למים).

אז מה זה בעצם קפאין? בצורתו הטהורה, קפאין נראה כמו אבקה קריסטלית לבנה, המשמשת בתעשיית התרופות בעיקר כמאיצת פעילות לב וכחומר משתן. הקפאין הטהור מגיע מתהליך הפקת קפה ותה נטול-קפאין. אנו רגילים לצרוך את הקפאין במשקאות שונים ובמזונות מתוקים בעיקר, כמו שוקולד.

קפאין הוא סם ממכר. האזורים במוח שמופעלים כתוצאה מצריכת קפאין הם אותם אזורים הפועלים תחת השפעת אמפטמינים, קוקאין והרואין, אך פעולתו של הקפאין הרבה פחות אינטנסיבית. לכן, בהפסקה פתאומית של צריכת קפאין, יגלה גופנו תסמיני גמילה ונסיגה, כמו כאבי ראש, עייפות מוגברת ובעיות זיכרון קלות.

לעומת זאת, מחקרים הוכיחו שקפאין הוא טוב למניעת סוכרת מסוגים מסויימים, להעלאת לחץ דם לסובלים מלחץ דם נמוך ולמניעת סרטן המעי הגס. כמו-כן, ידוע שצריכת מנת קפה סמוך לאימון גופני מאיצה את חילוף החומרים ומגבירה את שריפת הקלוריות.

רוב הקהילייה הרפואית מתייחסת לקפה כמו ליין אדום, כלומר מאמינה שמותר ואף רצוי לשתות ממנו אך במידה. הצריכה המומלצת של קפאין מסתכמת ב-2 עד 3 מנות ביום. משום שלקפאין נדרשות כשעתיים כדי להתפרק לחלוטין בגוף, מומלץ להמתין לפחות את פרק הזמן הזה בין מנה למנה. כמו-כן, משום שהקפאין הוא חומר משתן, כדאי לשתות כוס מים על כל מנת קפה, על-מנת למנוע התייבשות.

אם קפה הוא טוב או לא, זה עניין אישי שלכם. אבל מי יודע? אולי בפעם הבאה, אריק איינשטיין ישיר ''שבת בבוקר, יום יפה, אמא שותה מעט קפה''.


.