מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פריז בשבזי - קפה נינה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

 ברקע שרה זמרת צרפתייה ומהשולחנות נשמעו פטפוטים בצרפתית. נעמה הלוי החליטה שזו ההזדמנות לשחרר את הצרפתייה שבתוכה, שילבה רגל על הרגל, שתתה קפה או-לה וסיכמה שהיה ''או לה לה!''.

תמיד שומעים צרפתית כשיושבים בקפה נינה בנווה צדק. תמיד היא מרחפת באוויר עם כל ה''הו'' וה''נו'', והאינטונציות הקוליות הנלוות, צלילים שקשה לתרגם למילים אבל אתם בטח כבר מבינים. בדרך מוזרה הצרפתית הזו מצליחה להתחבר למשהו מאוד שכונתי ומזמין, ואולי זה הפריזאי החבוי בתוך כל אחד מאיתנו שמרגיש שם נוח להרים סוף סוף את הראש.

כשברקע מתנגן קולה הענוג של זמרת צרפתייה, על הקירות תלויות תמונות שחור-לבן משפחתיות ענקיות ואחרות קטנות, ממוסגרות במסגרות זהב, בספריה מונחים ספרים של סארטר וסימון דה בובואר וסביבי כולם דוברים צרפתית, התחלתי גם אני להרגיש צרפתייה נורא. שילבתי רגל על רגל, הדלקתי סיגריה ונופפתי למלצר במירב הסטייל הצרפתי שהצלחתי לגייס.

הוא המליץ על קיש אנטיפסטי, אחד מחמישה הקישים המופיעים בתפריט, אבל גניחות ההנאה (במבטא צרפתי) שהגיעו אליי משולחן סמוך שכנעו אותי להזמין את מנת היום – קרפצ'ו טונה במלח ים עם סלט עלי בייבי וצלפים. המנה הגיע עם סלסלת לחם וחמאה צהובה קטנה, כן, ממש כמו בפריז, ועמדה היטב בציפיות הגבוהות שהסועדת לידי יצרה.

בשולחן אחר ישבו אם ובתה המתבגרת והתלחשו באנגלית. גם הן הרגישו שזה לא המקום ולא הזמן למלחמות תרבות, ופה, צרפת היא המלכה הבלתי מעורערת. הן זללו סנדביץ' טונה בבאגט בהנאה מופגנת והתפעלו מהצלחות המעוטרות שעליהן הוגש. ממש כמו ברובע הלטיני, סחה האמריקאית לבתה.

יש בתפריט של נינה גם סלטים שנראו מפתים כמו זה עם גבינת רוקפור ואגסים, אבל החלטתי לדבוק בדיאטה הצרפתית ולדלג על המנה העיקרית. זה לא אומר שויתרתי על קינוח.

קינחתי בקפה או-לה, ביאנסור, ולצדו עוגת שמרים שוקולד נפלאה. נשמתי עמוק, הבטתי לצדדים בהנאה וסיכמתי ביני לביני שהיה ''או לה לה!''

קפה נינה
שבזי 29, נווה צדק
טלפון 5161767 – 03