מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

תמי (בלי עמי) בממלכת העוגות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

    לא היו דובים בקונדיטורית הדובים וגם לא יער, אבל תמי סמיש מצאה שם את נלה, אמו של בעל הבית ולא הצטערה

ביום הכי חם של אחד משרבי האביב ביקרנו בקונדיטורית הדובים ולמרות השרב, האווירה בחוץ הייתה קלילה. זכרון הרי יושבת על גבעה גבוהה וכמו מלכה זוכה לאוורור מארבע כנפות תבל. לא היו דובים בקונדיטורית הדובים גם ולא יער, אבל מצאנו שם את נלה, אמו של בעל המקום, אישה חייכנית עם זוג עיניים קורנות, שגילתה לנו כי שנים רבות הייתה בכלל מורה.

קונדיטורית הדובים, ממוקמת באמצע המדרחוב הידוע של זכרון יעקב, מדרחוב אשר תנועת המכוניות בו מעטה ולעיתים אף אסורה, כך שניתן לשבת בחוץ וליהנות מאוויר נקי ושקט. כשיושבים בחוץ, תחת שמשיות בד אפשר להתבונן בהתרחשויות שבמדרחוב, או לדמיין את אנשי הברון ונשותיהם מהלכים ברחובה המרכזי של המושבה לצד האיכרים עמלי היום. אלו בבגדיהם הלבנים ובכסיות על הידיים, והאחרים, בבגדי חאקי, עם ידיים מחוספסות מעבודת השדה. כיום, את אנשי הברון ואיכרי המושבה מחליפים מעמדות מסוג אחר - וותיקי המושבה (מי שהוריו או סביו חיו במושבה) המיוחסים לעומת תושביה החדשים.

גם אם אתם לא אנשי דמיון ונוסטלגיה תוכלו ליהנות בדובים מהחלל הפנימי של המקום, הממוזג ומעוצב באווירה נעימה וביתית, ולהתלבט בין ארוחת בוקר, סלטים, פשטידות וכריכים. אנחנו אכלנו שם ארוחת בוקר שהוגשה עם סלט ולחם כפרי והתהדרה באומלט מושקע במיוחד.

אבל בקונדיטוריה כמו בקונדיטוריה, רגע האמת הוא בחירת העוגה לסיום הארוחה (וזה עוד מבלי שפוזלים לכיוון המאפים ). המבחר שמצאנו בדובים היה גדול ומפתה, ולנוכח ההתלבטות הקשה, נחלצה נלה לעזרתנו ויצרה מנת עוגה שמורכבת משתי פרוסות דקות מעוגות שונות, טריקולור שהיתה טובה ועוגת קונקורד עשויה מרנג ומוס ממנה נהנינו במיוחד. כמו שאמרנו, כמה חבל שאין עוד ''נלות'' בעולם.


המייסדים 50, זכרון יעקב
טלפון: 04-6399604