מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

יינות לחג הפסח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ליל הסדר מתקרב והכנו עבורכם את רשימת היינות שחייבים להיות בשולחן החג שלכם :)

חג הפסח הוא חג היין הישראלי. הוא נותן הזדמנות לשתות יין מעולה בקרב חברים ומשפחה. הייצור המקומי התקדם בצעדי ענק בשנים האחרונות מבחינת האיכות.

דוגמא מובהקת לגל החדש שבעולם היין הישראלי הוא הקרניאן פרא כרם דבעת שמש של יקב רקאנטי. לפני עשורים כשעולם היין הישראלי האיכותי היה בחיתוליו, זן הקרניאין היה נחשב לזן נחות.יינות האיכות הראשונים שיוצרו במדינת ישראל נעשו מענבי קברנה סוביניון ומרלו. הקרניאן פרא של יקב רקאנטי מבהיר בצורה יוצאת מן הכלל לאיזו רמה גבוהה של איכות עולם היין הישראלי מצליח להגיע, מזני הענבים שנטעו לפני למעלה ממאה שנה כמו הקרניאין. היין התיישן 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, זהו יין נהדר בעל גוף בינוני-כבד שיכול להתאים למגוון גדול של מנות מצד אחד ומצד שני הוא יכול בהחלט להיות היין המוביל של ארוחת הסדר שלכם וללוות מגוון של מנות עיקריות.

יינות יותר קלילים ואיכותיים מאוד הם יינות דרום מבית יקב יתיר. הקו הייני של דרום הוא גם בהתאם לתפיסת היין החדשה שבייצור המקומי- פחות דגש על יינות אגרסיביים בעלי גוף מלא, ויותר הכוונה של היין ליינות קלילים יותר שמתאימים לאקלים ולטעמי המטבח הישראלי העזים יחסית הדרום אדום 2021- יין אדום מכרמים מאזור הנגב ודרום הרי יהודה. היין מורכב מ- 39% שיראז, 19% מרסלאן, 14% זינפנדל, 11% מרלו, 8% טמפרניו, 5% מוורודה, 4% ויוניה. הזנים השונים עברו תסיסות קצרות ועדינות, רובם במכלי נירוסטה וחלקם במכלי בטון או מכלי עץ גדולים פתוחים. לאחר מכן התבגרו כ-7 חודשים במכלי בטון ומכלי עץ גדולים כדי ליצור יין רענן ופירות שילווה היטב מנות ים תיכוניות.

יין קליל אף יותר הוא הדרום רוזה 2022. יין רוזה יבש המורכב מ- 60% זינפנדל ו- 40% גרנאש נואר זנים הגדלים בכרמים ברמת ערד. זני הענבים תססו והתיישנו במיכלי נירוסטה במשך 4 חודשים. זהו יין מושלם לארוחת פיקניק או לפתיחת של ארוחת הסדר.

אחרון החביב הוא הסוביניון בלאן מסדרת דרך ארץ. דרך ארץ היא סדרת יינות ישראליים, המיוצרים ביקב תבור וביקב רקנאטי תוך שיתוף פעולה עם חברת שקד, בעלי רשת החנויות דרך היין. הכרמים הם מאזור בקעת ערד, והיין תסס במכלי נירוסטה בטמפרטורה נמוכה. זהו יין רענן וכיפי שמתאים לליווי של סלטים ומנות דג. במחיר של 35 שקלים הוא אחד הקניות המשלתמות ביותר שאני מכיר.

חג שמח מלא יין טוב.