מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > טיפים> מסעדות בשר באילת

10 סוגי נתחים שכל חובבי הבשר אוהבים

אם גם אתם נמנים על חובבי הבשר, זה הזמן לדעת יותר על הנתחים השונים של חלקי הפרה והתאמתם לשיטות בישול וצלייה שונות.

•אנטריקוט - נתח בשר המצוי בחלק הקדמי של גוף הפרה, הידוע גם בשם משויש לנוכח רצועות השומן המקנות מראה של שיש. נתח זה נחשב עתיר סיבי שומן והוא נלקח מהאזור הצמוד לצלעות בגוף הפרה. נתחיי האנטריקוט מיועדים בעיקר לצרכי הכנת סטייקיים על האש, אך בהחלט ניתן לעשות בו שימוש כנתח רוסטביף שלם לצרכי צלייה. נתח זה פופולארי בכל אותן מסעדות בשר באילת ובכל עיר אחרת בישראל.
•צלעות פרה - נתח הממוקם בין הצוואר של הפרה לבין האזור בו מצויים נתחי האנטריקוט. נתח זה ידוע גם בשם עורף ו-אונטר ריב והוא מתאפין במרקם סיבי המותאם בעיקר לצרכי בישול ממושך בתוך נוזלחים. אפשרות נוספת לשימוש בנתח היא כ-בשר טחון לצורך הכנת קציצות בתהליך בישול קצר יותר.
•חזה - נתח הידוע גם בשם ברוסט ו-בריסקט. נתח זה הוא סיבי במיוחד המשלב בתוכו גם פס שומן רחב. הסיביות והשומן הרב של נתח החזה הופכים אותו לנתח אופטימאלי לבישול ארוך של תבשילים שונים, כאשר השומן משדרג את טעם התבשיל.

•כתף - נתח בשר עשיר בעל מרקם אחיד המגיע ללא שומן. מאפייני הנתח הופכים אותו אומנם לנתח אופטימאלי נוסף לצרכי בישול ממושך, אך נהוג לעשות בו שימוש גם לצרכי נקניקים.
•צלי כתף – נתח שריר המצוי מתחת לשכמות. נתח זה דל בשומן, ובדומה לנתח הכתף, גם הוא מגיע עם מרקם אחיד. המאפיינים הייחודים של נתח זה מאפשרים לעשות בו שימוש גם לצרכי בישול ממושך וגם לצרכי צלייה.

•מכסה האנטריקוט – נתח עתיר שומן המצוי באזור שמתחת לאזור בו מצוי נתח האנטירוקט. נתח זה דומה בטעם לנתח האנטריקוט, אך לא נהוג לעשות בו שימוש לצרכי צליית סטייקיים והוא משמש כנתח למטרות טחינה לצרכי הכנת קציצות, המבורגרים וקבבים. בדומה לנתח האנרטיקוט, גם נתח זה נפוץ בכל אותן מסעדות בשר באילת ובכל עיר אחרת בישראל.

•פילה - נתח המצוי במרכז גופה של הפרה ממש מתחת לצלעות. נתח זה נחשב לאחד הנתחים היוקרתיים ביותר מבין כל חלקי הפרה והוא מתאפיין בשני חלקים, כאשר צד אחד של הנתח הוא דק יותר והצד השני עבה יותר אך רך יותר ונטול שומן. נתח זה משמש בין היתר למטרות צלייה כסטייקים או כנתח שלם וגם למטרות הכנסה של רוסטביף, סטייק טרטר או קרפצ'יו.

•שפונדרה - נתח עסיסי במיוחד הידוע גם בשם קשתית ו- אסאדו. נתח זה מגיע עם מספר שכבות של שומן, כאשר פסי השומן מעניקים לנתח את המראה הייחודי ואת הטעם המופלא. נתח זה משמש בעיקר לצרכי בישול ארוך.

•סינטה - נתח פופולארי בעל מבנה צר, ארוך וחלק, כאשר החלק העליון של הסינטה מגיע כאשר הוא עטוף בשכבת שומן דקה במיוחד. נתח זה מיועד לצרכי צלייה על המנגל כסטייק או לצרכי צלייה בתנור.
•ירכה - נתח בעל מבנה מלבני המצוי בצד האחורי של גוף הפרה. נתח זה מגיע כאשר בצד אחד שלו הוא שומני והצד השני רזה משומן. נתח זה משמש למטרות בישול ממושך כאשר טרם הבישול נהוג להוריד את הגיד המצוי לכל אורך הנתח.
נתחים אלו ונוספים ממתינים לכם בכל אותן מסעדות בשר באילת ובערים נוספות בישראל, כאשר המסעדות השונות מציעות לכם מגוון רחב של מנות בשר בסגנון צלייה (על האש) או בסגנון בישול ממושך. כמו כן, הנתחים השונים משמשים לצרכי הכנת המבורגרים וקציצות.


סוגי מסעדות בשר באילת

כאשר מדברים על מסעדות בשר באילת מדברים על מסעדות המתמחות במטבח הים תיכוני, במטבח הדרום אמריקאי וסוגי מטבחים נוספים מסביב לעולם. מבין כל מסעדות הבשר המובילות של העיר אילת, בולטת במיוחד מסעדה המתמחה במטבח הברזיאלי. במסעדה זו, תוכלו ליהנות מתפריט בשר עשיר ומגוון המאפשר לכם ליהנות מהיצע מגוון של נתחי בשר עסיסיים המוגשים בשיטת "השיפוד הרץ" הנפוצה בברזיל. אם גם אתם נמנים על חובבי הבשר והנתחים השונים המופיעים לעיל, אנו ממליצים גם לכם להיחשף לתפריט המיועד של המסעדה בסגנון ברזילאי הממתינה לכם באילת.