לחם בשר הרצליה

בנים שווים, בנות שוות וכמה סטיגמות שהתנפצו על הבר בעלמה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

      השעה לא הייתה מאוחרת, ובכל זאת היה די מלא. מלא בצורה נעימה. מלא כזה שמאפשר לך לרקוד בנינוחות, אם מתחשק לך, כי יש מספיק מקום, ומצד שני מספיק צפוף כדי להתחכך במי שמעונינים להתחכך בו ומספיק אפלולי בשביל כל ענייני המבטים והחיוכים המסתוריים מעבר לבר

אולי מתוך איזו סטיגמה, הפוקדים את הברים בהרצליה פיתוח נראים לי תמיד אופנתיים יותר מאלו שמסתובבים בברים של תל-אביב, כאלה שיגיעו בארבע על ארבע חדיש ולא בקו 4. ובעצם, למה להיות סטיגמטים? הרי אי אפשר להגיע להרצליה בקו 4. ואם העובדה הזאת יכולה להגדיר ולו במעט את הקהל המסוים של הלילות בהרצליה, אז הנה לכם חלק מההגדרה.

בכל זאת גם אני הגעתי לעלמה ערב אחד באמצע השבוע, גם אם ברכב יד שניה. הגעתי מלווה ברותם, ידידי הסטודנט שבאותו ערב שימש גם כנהג תורן. ירד קצת גשם והתקשינו למצוא חניה במתחם הבילויים החם והשוקק הזה, שבמשך היום מאכלס אנשי משרדים מעונבים ובערב צעירים וצעירות אטרקטיביים, אבל הכל התחמם כשנכנסנו. השעה לא הייתה מאוחרת, ובכל זאת היה די מלא. מלא בצורה נעימה, מלא כזה שמאפשר לך לרקוד בנינוחות, אם מתחשק לך, כי יש מספיק מקום, ומצד שני מספיק צפוף כדי להתחכך במי שמעוניינים להתחכך בו, ומספיק אפלולי בשביל כל ענייני המבטים והחיוכים המסתוריים מעבר לבר. ואפרופו חיוכים, הופתעתי לסמן יותר מבחור אחד וגם יותר משניים שהיו שווים חיוך , שזה שניים יותר ממה שאפשר לצפות (מצד שני, היו שם גם לא מעט בנות שוות, מה לעשות).

היינו נורא נורא רעבים ולא רצינו לשתות על בטן ריקה, וכך מצאנו את עצמנו מעיינים בתפריט האוכל למרות שכאנשי לילה מנוסים אנחנו יודעים עד כמה מסוכן להזמין אוכל של ממש בדאנס-בר. אבל אני חונכתי היטב על ברכי אמי הפולנייה ולעולם לא אשתה בלי לאכול משהו קודם, ואפילו הפחד לקבל פלטת מטוגנים משומנת או חטיפי נאצ'וס מלוחים מדי לא תגרום לי לקפוץ הישר לזירת האלכוהול.

לא נעים להודות, אבל טרפנו. בהתחלה סנדוויץ' רוסטביף מצוין עם יחס מדויק בין הבשרים והירקות, ואחר כך שיפודים נחמדים ביותר. אבל עינינו נותרו נשואות אל הדבר האמיתי – בר המשקאות. פונקנו בשוטים שברגע קצר אחד הפכו את הערב להרבה יותר מעניין וסוער, והמשכנו, כל אחד, למשקה הקבוע שלו. רותם הזמין וויסקי ג'יימסון. אני התמסרתי לפיג'לינג סאוור וגיליתי לשמחתי שבעלמה יודעים להכין אותו כמו שצריך, חמצמץ וחזק , לא מיימי כמו שבהרבה מקומות מגישים.

בימי שלישי בערב, היום שבו ביקרנו בעלמה, מתקיימת במקום מסיבה מגניבה עם מוסיקה שאי אפשר להישאר אדישים לה, בטח לא אחרי ששתית קצת. קוראים לזה ''עלמה משחררת'', והקונספט הוא ברמנים מארחים ברמנים וחברים עם הלהיטים הגדולים שעשו כל תקופה למה שהיא. בעלי המקום ממליצים גם על ערבי שני בהם מתקיימת מסיבה עברית- מוסיקה עברית מכל הזמנים ובכל המקצבים- נשמע מבטיח לאוהבי הז'אנר.

עלמה בר
המנופים 8, בית אופק, הרצליה פיתוח
09-9571924

לחם בשר הרצליה אירועים חדש