מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > מאמרים ראשיים > ארוחת השבוע> מסעדת בראסרי, בראסרי, כתבה המסקרת את מסעדת בראסרי בתל אביב, כוללת תמונות ,קישור לאתר הבית ועוד קישורים למסעדות בראסרי נוספות.

הקלאסה הפריסאית של בראסרי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

      הארוחה השנייה התבססה על פי המלצת המלצר על מנת בף בורגיניון, מנת נתחי בשר בציר ושמנת מדויקת וטעימה. הרוטב היה עשיר והירקות נימוחים ומלאים בטעם

מי שאוהב אוכל, חולם על מתכונים, קורא ספרי בישול ומוצא את עצמו גולש באתרים גסטרונומיים (כן כן אני מדברת גם אליך) – תמיד חולם לנסוע לפריז. שם, בין היכלות המזון המפוארים, (כך נהוג לחשוב) הוא יגיע לרקיעים העליונים של ההנאה. אווירת נינוחות נון שלנטית תעטוף אותו ותחדור לעצמות, הריחות המדויקים ירחיבו את הנחיריים, השיחה תתגלגל, ואז - יגיע התפריט המיוחל, אימתו של הסועד הזר. אידיוט, צרפתית כבר למדת? איך באחת הפכו עליונים לתחתונים? או כמאמר חכמינו, כיצד זה נפלנו מאיגרא רמה לבירה עמיקתא?


צליחת כיכר רבין, ומיד לאחריה הבדיקה הביטחונית אין כמותן להזכיר לכם מי אתם ומאין באתם, אלא שאז נפתחת בפניכם דלת הקסמים והופס, אתם בפריז. או אולי בניו יורק? תפאורה אירופאית, תערובת של שיחות, צלצול מזלגות ומוסיקת ג'אז (מישהו אמר ניו יורק?) באורח פלא הופכים להמולה מתוחכמת. ריחות נהדרים ואדים מהבילים העולים ממנות גדולות שנושאים המוני מלצרים במדים, הכל כמו משם, מאי שם שמעבר לים.

ואז הוא מגיע, התפריט, והפעם כמו שצריך, ולא כמו אצל ''הצרפתים ימח שמם'', הוא מגיע עם תרגום. כל הכבוד, בראסרי, שאפו על ההתחשבות. רשמנו לעצמנו. דוז פואה.


התפריט העסקי מבוסס על התפריט הקבוע של המסעדה. וזה נעים לדעת שמה שמקבלים בצהרים זה בדיוק מה שיעלה על שולחן הערב רק בדיל קוסם יותר. משלמים עבור המנה העיקרית שבחרתם ובעבור מחירה מקבלים אפשרות בחירה של מנה ראשונה, תוספת ומשקה קל. ויש גם תפריט יומי מתחלף, ככה, שלא ישעמם לקבועים.

אכלנו שתי עסקיות מלאות. לפני הכל הגיעה סלסילה ובה שני סוגי לחם שאופים במקום (ואנו קוראים: ייפתח דוכן מכירה ומיד!). העסקית הראשונה התבססה על מנת tagliatelles au Foie de Volaille ובתרגום, טליאטלי עם כבד ורוקט. הכבד היה עשוי בדיוק במידה, האטריות צופו היטב וכנדרש ברוטב, וגודלה של המנה יתואר במילה אחת - מפואר.

הארוחה השנייה התבססה על פי המלצת המלצר על מנת boef Bourguignon משה, אפילו אתה בטח יכול להסתדר בלי תרגום. מנה מדויקת וטעימה, הרוטב עשיר, הירקות נימוחים ומלאים בטעם. מנת אורז שהוזמנה על יד נתגלתה כמיותרת. למנת הכבד קדם סלט ירוק ובו מוקפצים בחן מיני ירקות מוחמצים ומטוגנים. טעים טעים. לבורגיניון קדם סלט ירוק. בפעם הבאה נלך על משהו יותר מעניין.

לא יכולנו להתאפק וקינחנו במנת קרפ סוזט ומנת אלף עלים בקרם פטיסיר ותותים. שילמנו כשחיוך אווילי נסוך על פנינו ויצאנו לכיכר. רוח קרירה מילאה את האוויר בריח פריחת אזדרכת. היה יום קריר לעונה, אבל היה לנו חם מבפנים, אז צעדנו אנגז'ה עד למכונית, וחתמנו בנשיקה. אחת על כל לחי, לפי המנהג.

בראסרי

שירות חניה פועל בחזית המסעדה:
א'-ה' ........... 12:00-24:00
ו' ................. 10:00-17:00
שבת ........... 19:00-24:00

אבן גבירול 70, תל אביב
טלפון 03-6967111
פקס: 03-6096053