מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל
Skip Navigation Linksראשי > ברים, יין ואלכוהול > חדשות> יינות מומלצים לחג האהבה

יינות מומלצים לט"ו באב


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ט"ו באב מתקרב, חג האהבה הישראלי של הקיץ וזהו הזמן המתאים לשתות יינות קלילים וארומטיים.

לאור המגמה העולמית של הקפדה על מזון בריא ולא מתועש החליטו בחברת שקד להשיק את הקטלוג הירק - קטלוג יינות הכולל 47 יינות טבעיים, אורגניים, ביו דינמיים, וכתומים מיקבים בצרפת, איטליה, ספרד ופורטוגל.
יין טבעי הוא אחד הסגנונות הכי פופולריים בעולם היין כיום, מסעדות וברים ברחבי העולם מתהדרים באוספים מרהיבים של יינות טבעיים. אלה יינות ״שלא נגעו בהם״, כלומר גרסה הפחות מתועשת של יין. באופן כללי מדובר ביינות בעלי טעמים פחות שגרתיים, בדרך כלל היינות קלילים יחסית והם אינם מתאימים ליישון ארוך אלא לצריכה בשנה הקרובה. את היינות אפשר לחלק לשלוש קטגוריות:

יין אורגני - יין המיוצר על פי תקן רשמי של יצור מזון אורגני המוגדר בחוק. התקנים מתייחסים להדברה, לניהול הקרקע ולשימור היין ומגבילים את השימוש בחומרים שאינם מופקים מהטבע לצרכים אלו.

יין ביו דינמי - גישה הוליסטית הכוללת בנוסף לחקלאות אורגנית מערכת של עקרונות אקולוגיים ורוחניים הרואים בכרם יחידה אורגנית שלמה ומתייחסים לקשר שבין האדם, הכרם והיקום.

יין טבעי - צורת חשיבה ופילוסופיית ייצור יין הדוגלת במינימום התערבות אנושית לאורך כל תהליך הייצור, מהכרם ועד הבקבוק. עקרונות אלו כוללים הימנעות או הפחתת השימוש בתוספים ובטכנולוגיות מודרניות בכרם וביקב.

בתוך הקטלוג של שקד יש מקום של כבוד ליין כתום - יין המופק מזני ענבים לבנים בשיטות הנהוגות בייצור יין אדום הכוללות השריה ארוכה יחסית על הקליפות. כתוצאה מכך מתקבלים יינות בעלי אופי ייחודי עם גוון כתום ענברי ומרקם מחוספס יותר מיינות לבנים. יצור יין בשיטה זו הוא מסורת עתיקה באזור הקווקז, גיאורגיה וסלובניה אשר חודשה לאחרונה במקומות רבים ברחבי העולם וביניהם מספר יקבים ישראליים.
שתי המלצות מתוך המבחר הנהדר שמציעים חברת שקד. הבודגס אלברטו, פט-נט. זהו יין מבעבע פרחוני וכייפי בעל מראה עכור מעט כמקובל בז'אנר, ואפטר טייסט נעים. גם טעים, גם קיצי וגם אופנתי מאוד מומלץ.
יין נוסף מומלץ במיוחד מהקלוג הוא הפואי ארנו לה רוז. יין ביו דינמי העשוי 100% מזן המרלו. ענבי מרלו נבצרו מגפנים שממוצע גילן עומד על 30 שנה. היין תסס והתיישן במכלי נירוסטה לשימור הפרופיל הטבעי של הזן. זהו יין עסיסי מלא בארומות וטעמים של פירות אדומים והוא מהנה ושתי מאוד. חג אהבה שמח מלא ביינות קלילים, מסקרנים, ומלהיבים.