מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

איך לבחור מסעדה לאירוע הבא שלכם?

רגע לפני שהקיץ מגיע לשיאו ויהיה נוטף באירועים חמים, הכנו לכם את המדריך המלא איך לבחור מסעדה לאירוע הבא שלכם

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה שהולכת וגוברת- אירועים במסעדות, זאת כמובן בשל העובדה שבעלי המסעדות הבינו את הצורך הרב של החוגגים לחגוג במקום אינטימי המציע שירות אישי עם אוכל איכותי שמשאיר טעם של עוד. לכן, מסעדות רבות מציעות תפריט ייעודי לאירועים, חדר או קומה פרטית ויש כאלו שגם מציעות תוספות מיוחדות שישלימו את החוויה כגון: מקרן, הגברה ועוד.

רגע לפני שהקיץ מגיע לשיאו ויהיה נוטף באירועים חמים, הכנו לכם את המדריך המלא- איך לבחור מסעדה לאירוע הבא שלכם? בין אם אתם מתכוונים לחגוג יום הולדת, בת מצווה, יום נישואין, מסיבת גיוס ואפילו חתונה אנו יודעים כמה בחירת המסעדה חשובה ותשפיע על האירוע הבא שלכם.

רשימת אורחים-לפני שמתחילים


אחד הדברים החשובים ביותר בתחילת תכנון אירוע במסעדה, הוא להבין שכל מסעדה מקיימת אירועים למספר שונה של מוזמנים. לא כל מסעדה מקיימת אירועים גדולים ולכן, אם אתם מתכננים אירוע מרובה מוזמנים סננו מראש את המסעדות שלא רלוונטיות מבחינת הכמות ולחילופין, חלק מהמסעדות יגבילו אתכם למינימום מוזמנים.

מסעדה כשרה או לא?


סננו את המסעדות שלא רלוונטיות לכם בהתאם לסוג הכשרות הנדרש. או לחילופין, אם האירוע יתקיים בשישי בערב או בשבת סננו את המסעדות שסגורות בימים אלו. סעיף זה יכול לחסוך המון זמן וכאב ראש כי רבים מאתנו עלולים להתעכב על מסעדה שכלל לא רלוונטית מבחינת הכשרות או מבחינת היום של האירוע.

תפריט אירועים


החליטו מראש איזה סוג אוכל אתם מעוניינים שיוגש באירוע - בשרי או חלבי, סושי, דגים, מאכלי עדות ועוד. בדקו האם המסעדה מציעה מנות צמחוניות וטבעוניות לחלק מהאורחים שיבקשו זאת. לאחר מכן החליטו האם אתם סוגרים תפריט סגור מראש או שכל אורח מזמין כאוות נפשו מהתפריט. במידה והוחלט על תפריט סגור בקשו שישלחו לכם תפריט מפורט על מנת לדעת האם התפריט כולל מנות פתיחה, שתייה קלה, אלכוהול ועוד.


חדר פרטי -הכרחי?


חלק מהמסעדות מציעות חדר פרטי או קומה נפרדת לאירוע אינטימי וסגור, מסעדות אחרות מציעות אזור נפרד מחלל המסעדה ובנוסף, קיימות מסעדות שמציעות לסגור את כל חלל המסעדה לטובת אירוע גדול. החליטו מראש לאיזה כיוון של אירוע אתם הולכים והאם האזור הפרטי הוא תנאי הכרחי לסגירת האירוע. בנוסף, במידת הצורך בקשו לדעת האם המסעדה מציעה תוספות כגון: מקרן והגברה.

תקציב


לאחר שהחלטתם על הדברים החשובים באירוע (כגון סוג אוכל, כשרות ועוד), הדבר החשוב לא פחות הוא התקציב. לא כל מסעדה שתתאים לנו מבחינת הסעיפים הקודמים תתאים לנו מבחינת התקציב. בדיוק כמו באולמות האירועים בהם כל אולם מציע מחיר שונה למנה, המחיר למנה משתנה בהתאם לסוג המסעדה ובהתאם לתפריט שיוצע. לרוב, המסעות מציעות מספר תפריטים לבחירה בהתאם למוזמנים ולסוג האירוע. בצעו השוואת מחירים בין המסעדות השונות ובין התפריטים השונים.

אישורי הגעה


רגע לפני שאתם מתחייבים לכמות מוזמנים בצעו בדיקה ודאית מול המזומנים שלכם מי אכן מתכוון להגיע לאירוע. ברוב המסעדות יבקשו מכם לשלם מקדמה על החשבון ולהתחייב לכמות מוזמנים (בדיוק כמו באולמות) במידה והמוזמנים לא יגיעו תצטרכו בכל זאת לשלם עבור המנה שלהם.